Get the Flash Player to see this player.
Get the Flash Player to see this player.

Pytania Rodziców


Skuteczny sposób na bliznę po cesarce

Narodziny dziecka to szczęście i radość dla każdej mamy. Natura tak nas zaprogramowała, że w pierwszym okresie macierzyństwa skupiamy się głównie na dziecku, jego zdrowiu, potrzebach i rozwoju. Przychodzi jednak taki moment, gdy również nasz wygląd i kondycja zaczynają ponownie nabierać większego znaczenia. Wówczas wiele kobiet, które rodziły przez cesarskie cięcie, szuka skutecznych metod redukcji blizny po zabiegu.

więcej

Co na komary dla dziecka i rodziny? Nietoksyczne produkty

Na rynku dostępna jest dziś szeroka oferta preparatów na komary, meszki, kleszcze i inne owady. Spray’e na komary, płyny na komary, kremy na komary i meszki, świece oraz kadzidełka antykomarowe, wtyczki z płynem do gniazdek elektrycznych – to tylko niektóre, popularne produkty, jakich latem używamy w domach, na działkach i w plenerach. Niestety, skuteczność wielu z nich opiera się na działaniu substancji chemicznych, np. DEET. Tymczasem naturalna ochrona przed komarami i innymi owadami jest w zasięgu ręki.

więcej

Trening toaletowy czyli przejście z pieluch na nocnik

Marzeniem każdego rodzica jest szybkie i niekłopotliwe przejście jego dziecka z pieluszek na nocnik. W praktyce jednak jest to zwykle dłuższy proces, wymagający od obu stron cierpliwości i czasu, a od rodziców niekiedy pomysłowości. Na szczęście dziś na polskim rynku mamy nie tylko szeroką ofertę nocników, ale również „pomocników” – produktów, które mogą ułatwić trening czystości oraz „odpieluchowanie”.

więcej

Co zabrać do szpitala na poród? I co przygotować w domu?

Ze względu na fakt, że już od 36. tygodnia ciąży – licząc od momentu zapłodnienia – zaczynają się tzw. porody terminowe, torbę do szpitala i wyprawkę dla maluszka warto przygotować jeszcze wcześniej. Aby w szpitalu czuć się komfortowo i mieć dla siebie oraz dziecka wszystko, co może się przydać – dobrze jest spakować się w oparciu o aktualną i kompletną listę rzeczy. Właśnie taką wyprawkę znajdziesz na stronie pregna.com.pl

więcej

Zbilansowana dieta oraz pielęgnacja intymna a kobiece libido

Seksualność to ważna sfera życia, związana z uczuciami, emocjami, odczuwaniem przyjemności i ekscytacji. Udane życie intymne jest źródłem pozytywnej energii i przekłada się na ogólne dobre samopoczucie, zarówno fizyczne, jak i psychiczne. Radość czerpana z seksu dodaje kobiecie blasku i pewności siebie. Dlatego gdy w sferze seksualnej pojawiają się problemy – nie należy ich lekceważyć.

więcej

Zaparcia u dzieci i niemowląt – kilka praktycznych podpowiedzi

Zaparcia to problem, który czasem dotyka już niemowlęta, ale znacznie częściej występuje u dzieci nieco starszych, mających rozszerzoną dietę. Objawów związanych z zaparciami nie wolno lekceważyć.
 

więcej

Wprowadzanie glutenu do menu niemowląt

Gluten to mieszanka białek roślinnych, występujących w ziarnach niektórych zbóż, takich jak żyto, pszenica czy jęczmień. Jest on składnikiem wielu, nie tylko mącznych, produktów spożywczych. Ze względu na fakt, że już u najmłodszych dzieci ujawnia się niekiedy nietolerancja glutenu, jego wprowadzenie do diety rodzi często wiele pytań i obaw ze strony rodziców.

więcej

Co to znaczy: dobre kosmetyki ochronne dla niemowląt i dzieci?

Stosowanie kremów i kosmetyków, chroniących niemowlęta i małe dzieci przed drażniącymi skórę czynnikami atmosferycznymi, jest absolutną koniecznością. Zimą podstawą jest krem ochronny przed wyjściem z dzieckiem na mróz. Ale co w praktyce oznacza „dobry” kosmetyk chroniący przed mrozem?

więcej

Słodkich snów! Problemy z zasypianiem i snem u niemowląt

Kłopoty z zasypianiem lub z przedwczesnym budzeniem się ma duża część dzieci. Jest to podwójnie uciążliwy problem, ponieważ jeśli dotyczy naszego dziecka, dotyczy jednocześnie nas samych. Zmęczenie i rozdrażnienie odczuwają w takim przypadku obie strony – usypiana i usypiająca. Warto więc próbować różnych sposobów, aby w kwestii snu pomóc dziecku, a przy okazji sobie.

więcej

Żurawina – dobra dla kobiet w ciąży i karmiących mam?

O żurawinie w ostatnich latach mówi się i pisze bardzo wiele. Każdy już chyba słyszał o jej zaletach zdrowotnych i kulinarnych. A jednak w naszym kraju nie wszyscy chyba doceniają pozytywną rolę, jaką może odegrać żurawina podczas ciąży i połogu.

więcej

1 - 2 - 3 - 4 - 5