Get the Flash Player to see this player.
Get the Flash Player to see this player.

Co możemy zrobić, żeby nasza córeczka przesypiała noc?

„Nasza dziewięciomiesięczna córeczka przynajmniej raz budzi się w ciągu nocy i prosi o butelkę. Co możemy zrobić, aby w końcu przespać całą noc?”

Odpowiedź doradcy rodzinnego Humana:

Powodów, dla których dziecko budzi się w ciągu nocy, może być kilka. Najczęstsze z nich to: niewystarczająco syty wieczorny posiłek, pragnienie, wyrzynające się ząbki lub swojego rodzaju przyzwyczajenie do takiego zachowania, pojawiające się wtedy, jeżeli przez dłuższy czas, każdej nocy, podawałaś dziecku dodatkowy posiłek. W takiej sytuacji nie ma się co dziwić, że Twój maluch przywykł do takiego rytmu i o określonej porze domaga się butelki lub porcji kaszki.

Jeśli jednak przypuszczasz, że nocne budzenie wynika z niewystarczająco sytych kolacji, w zależności od wieku dziecka, możesz mu podać wieczorem mleko Humana 2 plus NA DOBRANOC, które wspomaga sen i gwarantuje spokojne przespanie nocy, a w wypadku nieco starszych niemowląt bardziej energetyczne i sycące mleko Humana 3R.

Pamiętaj, że mleka typu Humana 3R z jednej strony zapewniają dziecku energię potrzebną do aktywności w ciągu dnia, nauki chodzenia i raczkowania, a z drugiej - lepiej sycąc - mogą pomóc w przespaniu całej nocy.

RELATED

 

Z kolei, gdy dziecko budzi się w nocy, ponieważ  chce mu się pić, możesz zaspokoić jego pragnienie wodą dla dzieci i niemowląt Humana Baby-Wasser lub herbatką, np. aromatyczną i smaczną herbatką ziołową Humana, zawierającą wspomagający trawienie rumianek, a także kwiat lipy i melisę.

Jeśli nie wiesz, dlaczego Twoje dziecko nie przesypia nocy i przypuszczasz, że nocne budzenie nie jest związane z odczuwanym przez nie głodem lub pragnieniem, skonsultuj się w tej sprawie z lekarzem pediatrą.


* Powyższy tekst nie jest poradą lekarską i ma charakter ogólnej informacji. Celem omówienia indywidualnej sytuacji zdrowotnej Twojego dziecka, skonsultuj się z lekarzem pediatrą lub położną.