Get the Flash Player to see this player.
Get the Flash Player to see this player.

Ile mleka podawać półrocznemu dziecku?

Od 3. miesiąca podaję synkowi mleko Humana 1 plus. Za niedługo skończy pół roku, dlatego zakupiłam już mleko Humana 2. Jednak nie wiem, ile podawać dziecku mieszanki, ponieważ nie jest uwzględnione, w jakim miesiącu życia dziecka jaka ilość jest odpowiednia. Jest napisane tylko, ile miarek na jaką ilość wody. Proszę o odpowiedź bo nie wiem czy mam zrobić dziecku 150 ml czy 180 ml.

Tak jak jest napisane na opakowaniu, każde dziecko jest inne, dlatego nie ma sztywnej reguły, jaka ilość pokarmu jest odpowiednia.

Ilość podawanego pokarmu dziecko samo reguluje, jego apetyt, potrzeby i inne pokarmy pozamleczne, które Pani podaje (obiadki, deserki).

Są dzieci, którym wystarczają dziennie 2 posiłki po mniej niż 170 ml, innym nie wystarczają 3 posiłki po 230 ml.

Radzimy, aby za pierwszym razem przygotowała Pani najmniejszą ilość mleka gotowego do spożycia, wynikającą z tabeli na opakowaniu, czyli: 150 ml wody + 5 miarek = 170 ml.

Z Pani obserwacji będzie wynikało, czy ta ilość jest odpowiednia, wystarczająca, czy też następnym razem należy przygotować większa porcję.


* Powyższy tekst nie jest poradą lekarską i ma charakter ogólnej informacji. Celem omówienia indywidualnej sytuacji zdrowotnej Twojego dziecka, skonsultuj się z lekarzem pediatrą lub położną.