Get the Flash Player to see this player.
Get the Flash Player to see this player.

Jakie mleko na kolkę?

To częste pytanie, które zadają sobie zmęczeni rodzice zastanawiając się nad zmianą mleka lub dokarmianiem przy pomocy mleka dla niemowląt. To dobry trop, gdyż odpowiednio wybrany preparat do żywienia niemowląt pomoże zaradzić wielu kłopotom trawiennym w tym kolce.

O przyczynach kolki niemowlęcej można znaleźć wiele informacji. Każda z nich osobno lub wszystkie razem mogą być jej przyczyną. Niezależnie od przyczyny, kolka powoduje frustrację rodziców spowodowaną ich bezsilnością, irytację i rozdrażnienie z powodu nieprzespanych nocy.

Wiadomo także, że dzieci, których rodzice są przemęczeni i rozdrażnieni, częściej cierpią na kolki niemowlęce. I tak koło się zamyka. Kolkom można zaradzić podając maluchowi specjalne „mleko” - Humana AntiColic.

Humana AntiColic na kolkę u niemowląt

Ten nowy produkt na polskim rynku. Łączy w sobie aż trzy mechanizmy działające przeciw kolkom:

  • zawiera nową, opatentowaną przez Humana, opartą na tłuszczu mlecznym strukturę lipidów, która prowadzi do formowania się bardziej miękkich stolców i ogranicza zaparcia, będące jedną z przyczyn kolek
  • zawiera rozdrobnione białko (hydrolizat białek serwatkowych), które jest łatwiej strawne i prowadzi do tworzenia się luźniejszych stolców, co zapobiega kolkom
  • ma zredukowaną zawartość laktozy w porównaniu do tradycyjnych mlek, dzięki czemu rzadziej dochodzi do wzdęć, które są jedną z głównych przyczyn kolek.
RELATED

 

Mleko na kolkę niemowlęcą

Można więc powiedzieć potocznie, że Humana AntiColic jest specjalnym „mlekiem” na kolkę niemowlęcą i nie będzie to błąd, bo tak po prostu mówimy na płynny pokarm dla niemowląt.
Jednak Humana AntiColic nie zawiera białek mleka w niezmienionej postaci, tylko hydrolizat białek serwatkowych o nieznacznym stopniu hydrolizy i specjalną strukturę tłuszczów. Jego „fachowa” nazwa to „środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego”, którego podawanie należy skonsultować z lekarzem.

Nie zmienia to jednak faktu, że Humana AntiColic można potocznie nazwać specjalnym „mlekiem” na kolki niemowlęce. Tym bardziej, że preparat ten jest kompletny pod względem odżywczym, czyli zawiera wszystkie składniki potrzebne dziecku do prawidłowego rozwoju i może być podawany jako wyłączne pożywienie, tak jak „mleko” dla niemowląt. Co również bardzo ważne, tłuszcz mleczny nadaje temu produktowi bardzo dobry smak.

Humana AntiColic wraz z innymi mieszankami specjalnego przeznaczenia na problemy trawienne niemowląt dostępna jest w sprzedaży internetowej w Kidy.pl