Get the Flash Player to see this player.
Get the Flash Player to see this player.

Na kolkę u niemowląt – krople czy mleko

Jaki jest skuteczny sposób na kolkę niemowlęcą? Na pytanie, co jest „lepsze” nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Przyczyn kolki niemowlęcej jest kilka, a jej zaistnienie może być wynikiem kilku razem lub tylko jednej z nich.

Każde niemowlę jest inne i każda kolka może być inna. Jedną z przyczyn kolki może być obecny w jelitach gaz, który jest zamknięty w pęcherzykach. Nadmiar gazu prowadzi do wzdęć, uczucia pełności, napięcia jelit, które mogą być przyczyną bólu.

Czy krople na kolkę działają?

Pod pojęciem „krople na kolkę” zwykle mamy na myśli preparaty zawierające simetikon - substancję, która obniża napięcie powierzchniowe pęcherzyków gazu będących w jelitach. W wyniku tego obniżenia pęcherzyki pękają i gaz obecny w jelitach może być łatwiej wydalony. To z kolei może doprowadzić do ustąpienia bólu. Preparatów dla dzieci zawierających simetikon jest na rynku kilka, a zawartość simetikonu jest w nich zbliżona.

RELATED

Działanie „kropli na kolkę” jest jednak leczeniem objawowym dolegliwości, której przyczyną jest nadmiar gazów w jelitach. Nadmiar gazów ma jakąś przyczynę, której simeticon nie usuwa.

Jakie mleko na kolkę u niemowląt

Inne jest działanie specjalnego „mleka na kolkę”, a właściwie specjalnego środka spożywczego Humana AntiColic. Humana AntiColic nie jest lekarstwem usuwającym jeden z objawów kolki, ale kompletnym pod względem odżywczym preparatem. Działa na trzy różne mechanizmy, mogące być przyczyną kolek.

Po pierwsze ogranicza zaparcia i formowanie twardych stolców dzięki zawartości nowej, opatentowanej przez Humana strukturze tłuszczu mlecznego. Prowadzi do tworzenia się luźniejszych stolców, dzięki zawartości rozdrobnionego białka, które jest łatwiej strawne. Natomiast dzięki zredukowanej zawartości laktozy w porównaniu do tradycyjnych mlek ogranicza ilość wzdęć, będących jedną z głównych przyczyn kolek.

Preparat ten to pełnowartościowy produkt, zawierający wszystkie ważne składniki odżywcze i budulcowe potrzebne do zdrowego rozwoju. W odróżnieniu od kropel na kolkę, może być podawana jako uzupełnienie karmienia piersiąlub jako jedyny pokarm.

Humana AntiColic dostępna jest w sprzedaży internetowej w Kidy.pl
 


Powiązane artykuły