Humana AR na ulewanie u niemowląt

Humana AR, mleko modyfikowane łagodzące problemy z ulewaniem u niemowląt dzięki swojej specjalnej gęstości jest już dostępne w Polsce.

Ulewanie, czyli automatyczne zwrócenie dopiero do spożytego pokarmu, to często spotykana dolegliwość o niemowląt w ciągu pierwszego roku życia. Jeśli występuje rzadko nie jest powodem do niepokoju. Wraz z rozwojem dziecka, ulewanie powinno występować coraz rzadziej.

Gdy niemowlę często ulewa

Natomiast jeśli występuje bardzo często, należy skonsultować się z pediatrą, gdyż prawdopodobnie jest to objaw refluksu żołądkowo – przełykowego. Specjalista może zalecić wówczas zmianę w sposobie karmienia. Warto zapytać go o mleko Humana AR, które właśnie pojawiło na polskim rynku.

Specjalna gęstość mleka Humana AR przeciw ulewaniu

Mleko Humana AR (Anty Refluksowe) to mleko opracowane z myślą o niemowlętach, które mają podwyższoną tendencję do ulewania pokarmu. Zawiera specjalny składnik - mączkę z ziaren chleba świętojańskiego, która gęstnieje w żołądku niemowlęcia. Dzięki temu pokarm jest w nim skuteczniej zatrzymywany, zmniejsza się również ryzyko powrotu pokarmu do przełyku i jego ulania na zewnątrz.

RELATED

Humana AR jest dobrze tolerowana. Dostarcza dziecku wszystkich składników odżywczych i budulcowych. W tym węglowodanów, tłuszczów, m.in. zdrowe nienasycone kwasy tłuszczowe, najważniejsze minerały i witaminy. Dzięki temu rodzic ma pewność, że maluch ze skłonnością do częstego ulewania nie jest narażony na niedobory składników, ważnych dla jego rozwoju. Jednocześnie mleko Humana AR nie zawiera glutenu.

Ważną cechą mleka Humana AR, w porównaniu z konkurencyjnymi preparatami tego typu jest fakt, że w składzie Humana AR serwatka jest dominującym składnikiem „frakcji” mleczno-białkowej, co jeszcze bardziej przybliża to mleko do pokarmu matki. Ponadto, w badaniu przeprowadzonym w symulowanych warunkach „in vitro”, w porównaniu z konkurencyjnymi preparatami, mleko Humana AR wykazuje najkorzystniejszą i najdłużej pozostającą gęstość w żołądku, natomiast w butelce, po przyrządzeniu, ma gęstość zbliżoną do zwykłego mleka.

Mleko Humana AR można podawać od urodzenia, jako jedyny pokarm lub jako uzupełnienie karmienia piersią. Wraz z innymi produktami dla niemowląt, jest już dostępne w bezpiecznym e-sklepie Kidy.pl