Jakość oparta na faktach

Czy to skąd pochodzi surowiec do produkcji mleka i jak przebiega cały proces produkcyjny ma znaczenie? Co kryje się za pojęciem najwyższej jakości w przypadku mlek Humana? Jakość oparta na faktach – to prawda o Humanie.

Produkty dla dzieci muszą spełniać bardzo wysokie wymagania jakościowe i technologiczne podczas procesu produkcji. Istotne są także same surowce wykorzystywane do produkcji, ich pochodzenie, jakość, atesty. I choć wielkie giganty produkujące mleko dla niemowląt mogą wykazać się odpowiednimi procesami technologicznymi, to raczej trudno im chwalić się pochodzeniem surowców do produkcji mleka z jednego regionu od 60 lat. Co więcej ten jeden, niezmienny region położony jest w promieniu około 50 km od fabryki, a właściciele poszczególnych gospodarstw, z których pochodzi mleko do produkcji mleka modyfikowanego są udziałowcami firmy!

Nie ma możliwości na najmniejsze uchybienie jakości. Każdy litr mleka jest potrójnie przebadany – na terenie gospodarstwa, skąd wyniki badań są drogą elektroniczna przesyłane do laboratorium, następnie w czasie przyjęcia oraz w momencie rozpoczęcia produkcji z danej partii mleka.  Jeśli podczas tej drogi którykolwiek z parametrów odbiegałby od norm – mleko to nie zostanie przyjęte, a właściciel przez rok nie może przywieźć swojego surowca do fabryki. Tak ostre wymagania jakościowe mogą pochodzić tylko z jednego miejsca – to niemieckie landy, w których hoduje się krowy na wolności, na prawdziwych łąkach a ich mleko używane jest do produkcji odżywek dla najbardziej wymagającego odbiorcy jakim jest niemowlę.

Gdyby mleka miały przyznawane apelacje – to z całą pewnością ten producent- HUMANA - otrzymałby takową na swoje produkty rok rocznie. Single origin – pochodzenie z jednego, sprawdzonego źródła, to nie jedyna zaleta mlek modyfikowanych Humana. Krowy dostarczające mleko do produkcji, są hodowane na wolności i karmione pokarmem, który nie jest modyfikowany genetycznie. 

Badania Greenpeace wykazują, że duże koncerny nie są gotowe zrezygnować z inżynierii genetycznej w karmieniu zwierząt. Humana już to zrobiła i nadal robi, wprowadzając odpowiednie procedury w łańcuchu pozyskania surowca do produkcji.  W poradniku Greenpeace p.t. „Mleko dla dzieci.”,  produkty firmy Humana  zostały ocenione jako wiodące mleka dla niemowląt pod względem „bycia wolnymi“ od wpływu inżynierii genetycznej. 
Wymagania jakościowe w produkcji żywności dla niemowląt są bardzo wysokie, tym bardziej Humana z dumą podkreśla wszystkie osiągnięcia, tak unikalne i dające połączenie 60-letniego doświadczenia z najnowocześniejszą technologią.

Produkty Humana to produkty najwyższej jakości, bezpieczne i wyjątkowo smaczne. Znają je pokolenia Polaków a dziś znów pojawiają się na półkach sklepowych i w sklepach internetowych. Najwyższa jakość znów dostępna dla polskich niemowląt.