Butelka do karmienia: MimiJumi znaczy miłość mamy

MimiJumi to w języku polinezyjskim – miłość mamy. Opracowana przez amerykańskich specjalistów – pediatrów i doradców laktacyjnych, aby przyjaźnie uzupełnić naturalne karmienie. Nowość z Kidy.pl

 

Niemowlę, które przechodzi z karmienia piersią na karmienie mieszane chętnie zaakceptuje butelkę do złudzenia przypominającą kobiecą pierś. MimiJumi to butelka dla niemowląt, która naśladuje fizjologiczną dynamikę karmienia.


  

Butelka MimiJumi opinie

„Albo pierś, albo MimiJumi” – to częste opinie mam korzystających z butelek MimiJumi. W USA w ostatnich latach to najczęściej polecana butelka przy problemach z przejściem z karmienia naturalnego na karmienie mieszane, a także wtedy, gdy niemowlęta potrzebują dokarmiania.

Butelka MimiJumi zyskała już miano butelki „ostatniej szansy” jako akceptowana przez dzieci, które odrzucały inne butelki. MimiJumi zyskuje również uznanie najbardziej wymagających mam, które na pierwszym miejscu stawiają karmienie naturalne, a po butelkę sięgają raz na jakiś czas, by podać odciągnięty pokarm.

Karmienie mieszane – jak butelka się sprawdzi?

Przy karmieniu mieszanym, a więc w czasie przejścia z karmienia naturalnego do karmienia butelką, rodzicom zależy na zachowaniu rytmu ssania. To ważne jeśli chcemy, aby dziecko nie zaniechało karmienia piersią. Potrzebna jest butelka, która zmusi niemowlę do aktywnego jedzenia.

W ostatnich latach pojawiło się sporo ciekawych propozycji butelek, które swoim wyglądem naśladują kobiecą pierś. Mimijumi wyróżnia się wizualnie, faktura użytego materiału, jak i kolorystyka zbliżona jest do piersi mamy, a konstrukcja butelki opiera się na fizjologicznej dynamice karmienia – naturalny zawór sprawia, że dziecko samo kontroluje przepływ mleka
Najważniejszym elementem butelki MimiJumi jest smoczek - idealnie półokrągły jak pierś, z charakterystycznie wydłużonym ustnikiem - jak brodawka sutkowa w czasie picia mleka. Do złudzenia przypominają kobiecą pierś. Także w dotyku. Dlaczego to ważne? Smoczek to dla niemowląt najważniejsza część butelki. 

Ścięty kształt butelki MimiJumi jest doceniony przez rodziców – umożliwia wygodne karmienie malucha. Butelka jest chętnie używana w czasie nocnego karmienia, gdy na stanowisku zostaje tata.

Wyprawka dla niemowląt -  obowiązkowo MimiJumi
Podczas kompletowania wyprawki niemowlęcej często pojawia się dylemat – ile butelek potrzebuję?  Wiele mam szuka jednej, ale porządnej butelki. I bardzo dobrze, warto mieć taką butelkę na wszelki wypadek już w w szpitalu. Przy karmieniu naturalnym noworodka pierwsza potrzeba użycia butelki może się zdarzyć w czasie „uruchamiania się” laktacji, kiedy trzeba dodatkowo stymulować produkcję pokarmu. Wówczas butelka MimiJumi Not So Hungry kojarząca się z piersią mamy będzie niezastąpiona.

Butelki MimiJumi dostępne są w dwóch wersjach 120 ml i 240 ml - idealny komplet do niemowlęcej wyprawki.

 

----------------------------------------------------------------------------------------

Więcej informacji na temat butelek Mimijumi można uzyskać tutaj:
info@mimijumi.pl
tel. 510 998 147

Warto też zaglądać na nowo powstałą stronę Mimijumi Polska na Facebooku.