Get the Flash Player to see this player.
Get the Flash Player to see this player.

Niedobór wapnia a Humana AntiColic

Warto wiedzieć o pewnej istotnej i poważnej sprzeczności, która u bardzo wielu osób prowadzi do niedoboru wapnia w organizmie i wynikających z niego chorób, jak np. coraz częściej występującej osteoporozy.

Od lat trwa „moda” na tłuszcze roślinne, których wyłączne spożywanie miałoby rzekomo mieć pozytywny wpływ na zdrowie człowieka. Jako powód podaje się m.in. szkodliwość obecności w tłuszczach zwierzęcych nasyconych kwasów tłuszczowych i cholesterolu.

Tymczasem nowe doniesienia naukowe wskazują na to, że umiarkowane spożycie cholesterolu jest korzystne, ponieważ jego znaczne ilości organizm i tak sam musi wyprodukować, gdyż jest mu on potrzebny do właściwego funkcjonowania. Nie jest też już bezsporny rzekomo negatywny wpływ nasyconych kwasów tłuszczowych na powstawanie chorób naczyń krwionośnych.

Niedobór wapnia

Owa „moda” prowadzi niestety do coraz większego niedoboru wapnia u ludzi.

Budowa chemiczna cząsteczek tłuszczów i olejów roślinnych jest inna, niż budowa tłuszczów zwierzęcych. Ta różnica powoduje, że uwalniający się w dużych ilościach z tłuszczów roślinnych ważny energetyczny składnik pokarmowy - kwas palmitynowy, łączy się ze spożytym wapniem, tworząc tzw. mydła wapniowe, które nie są wchłaniane i są wydalane przez organizm. Dzięki temu mechanizmowi, tylko ok. 60% spożytego wapnia jest wchłaniane przez organizm, natomiast reszta jest tracona.

A właśnie mydła wapniowe, powstające w jelitach niemowlęcia w wyżej opisany sposób, są także odpowiedzialne za formowanie się twardych stolców i zaparć u niemowląt. Powodem jest to, że mleka modyfikowane zawierają tylko tłuszcze roślinne, natomiast tłuszcz z mleka jest całkowicie usunięty.

Humana Anticolic - tłuszcze jak w mleku matki

W przypadku tłuszczów zwierzęcych jest inaczej. Kwas palmitynowy pozostaje w jelicie związany chemicznie w cząsteczce tłuszczu i jako taki jest wchłaniany z przewodu pokarmowego przez organizm. Dzięki temu kwas palmitynowy nie wiąże wapnia, który jest teraz znacznie lepiej wchłaniany przez organizm. Właśnie taką budowę mają tłuszcze zawarte w mleku matki i taką samą tłuszcze opracowane i pozyskiwane w opatentowanej przez Humana technologii, obecne w produkcie Humana AntiColic.