Get the Flash Player to see this player.
Get the Flash Player to see this player.

Noworodek nie chce spać w dzień

Gdy kilkutygodniowy maluszek nie śpi kilka godzin w ciągu dnia, dla mamy oznacza to ciężkie chwile. Zmęczone dziecko jest rozdrażnione i płaczliwe, nawet na moment nie można zostawić go samego. Jak można mu pomóc?

W takim przypadku najważniejszy jest spokój i pewność, że wszystkie podstawowe potrzeba noworodka są zaspokojone. Często maluszki płaczą z powodu niewystarczającej ilości pokarmu, jeśli jednak ten powód wykluczymy prawdopodobnie trudno jest im się wyciszyć i zasnąć.
 

Dlaczego noworodek płacze

Gdy brak snu i płaczliwość wydają Ci się niepokojące warto skonsultować się z pediatrą lub położną. Jeśli specjaliści wykluczą, iż za rozdrażnieniem dzidziusia mogą kryć się objawy nadchodzącej choroby czy typowych niemowlęcych dolegliwości warto poszukać sposobu, który pomoże noworodkowi zrelaksować się.

RELATED

Pamiętaj także, że dla noworodka płacz to jedyny sposób na porozumiewanie się ze światem i wyrażanie swoich potrzeb. Mimo to, warto znaleźć własny, sposób na sen noworodka. To potrzebne jest bardzo także i mamie, która z powodu stresu związanego z płaczem maluszka, może nawet stracić pokarm.
 

Usypianie noworodka

Maluch zwykle uspokaja się, gdy jest noszony. Pamiętajmy, że dotyk mamy jest dla niego kojący. Delikatne kołysanie i śpiewanie to sposób, który pozwoli mu naturalnie zasnąć. Już w przypadku noworodków często sprawdzają się domowe huśtawki dla niemowląt ustawione na delikatną prędkość bujania. Na rynku dostępne są leżaczki oraz huśtawki. Wśród nich można znaleźć i takie, które są bezpieczne dla dzieci od pierwszych dni życia.

Spacer z noworodkiem

W ciepłe miesiące warto wykorzystać możliwość spacerów z noworodkiem lub „wystawienie” wózka na świeże powietrze. Wiele mam chwali zbawienne wpływ spacerowania na uspokajanie i łatwiejsze zapadanie w sen. Do gaszenia pragnienia maluszka można wówczas podać herbatki dla niemowląt, które dzięki swoim właściwościom ułatwią dobry sen.

Herbatki dla noworodków

To np. herbatki Humana, które mogą być podawane dzieciom po 1 tygodniu życia. Herbatka Koperkowa z kminkiem, Herbatka na brzuszek, a także opracowana specjalnie z myślą o maleństwach, które mają problemy z zasypianiem Herbatka Słodkich Snów. Herbatki Humana zawierają kompozycję specjalnie wybranych ziół, są bardzo łagodne i idealnie nadają się jako napój na noworodków.

Na problemy niemowląt – Kidy.pl

W razie problemów z płaczącym maleństwem dużą pomocą będzie również Why Cry Mini – Tłumacz Płaczu dziecka, który już po 10 sekundach podpowie, czy Twoje dziecko jest głodne, rozdrażnione, śpiące, znudzone czy zestresowane. Wymienione produkty wraz z innymi, starannie wybranymi akcesoriami dla niemowląt i małych dzieci dostępne są w Kidy.pl