Get the Flash Player to see this player.
Get the Flash Player to see this player.

Szminka, szpilki i nieprzespana noc - kobiecość w nowej odsłonie

Jaka jest? Co myśli? Gdzie biegnie? Dla kogo i dlaczego? Czy kobiecość kończy się wraz z początkiem macierzyństwa? A może dopiero wtedy rozkwita?

Jedne od zawsze noszą szpilki, malują paznokcie na czerwono i nie wyobrażają sobie by mogło być inaczej. Drugie chodzą w dżinsach, w za dużych swetrach i nawet nie myślą by założyć buty na obcasie. Są i takie, które potrafią z kapci wskoczyć w małą czarną, pobiec do fryzjera, kosmetyczki, założyć perły – bo jest okazja, wyjście, uroczystość.

Jedne są szybko szczupłe, inne walczą długo z pozostałymi kilogramami. Są takie, które kochają krzątać się po  domu i takie, które nadal ciągnie w świat, do ludzi, do pięknych miejsc. Jedne uwielbiają gorącą czekoladę i dobrą książkę, gdy jest chwilka na to, inne po prostu odsypiają. Część z nich odpoczywa biegając po sklepach z wyprzedażami, a część w łóżku wraz z masażem obiecanym przez męża, o ile… wcześniej nie zasną.

RELATED

Kobiety, kobiety, kobiety. Jak barwna mozaika uroku, falbanek, kwiatów, szminek, łez i śmiechu, poezji i plotek. Silne i słabe, odważne i zatrwożone o najbliższych, odporne i potrzebujące wsparcia, supermenki i księżniczki we wszystkich odcieniach tęczy uczuć.

Te, o których tu mowa łączy jedno bardzo ważne słowo, misja, rola – każda z nich od niedawna jest MAMĄ! To młode mamy, które łączą macierzyństwo z kobiecością w mistrzowski sposób, a co więcej potrafią się tym dzielić.To mamy, które zaprosiliśmy do konkursu, do napisania czym jest dla nich kobiecość.

Prace jakie nadeszły na konkurs były zachwycające i stały się inspiracją do tego artykułu. Do tego by napisać, jaka jest Mama Kobieta, jak bardzo jest świadoma swojej kobiecości, jak bardzo dba o siebie i jak bardzo różne są oblicza kobiety-mamy.

Często wydaje nam się, że świat mamy malutkiego dziecka to świat pieluch, karmienia, pielęgnacji, wszystkiego co się wiąże z dzieckiem. Że ten świat to tylko nieprzespane noce, zszargane nerwy i marzenie o świętym spokoju. Owszem bywa wiele takich dni i takich chwil, gdy już na nic nie ma siły, ale prace nadesłane na konkurs są dowodem na to, że jest inaczej! Że mamom się chce – dbać o siebie, o swoją kobiecość, o swoje zainteresowania, pasje, a co więcej chce się im o tym pisać!

Obraz kobiecości pojawiający się w wypowiedziach młodych mam jest bardzo barwny i bardzo zróżnicowany. Jedne pisały że „kobiecości nie mierzy się w kilogramach” inne, że kobiecość to „magia, uśmiech i łzy” a jeszcze inne, że to „zaduma nad wierszem i przypływ energii na wiosnę” – każdą jednak pracę łączył pewien nie zapisany wniosek – kobiece mamy to szczęśliwe mamy!


Zachęcamy do zapoznania się z wybranymi pracami przesłanymi na konkurs >>>