Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
GotoweNaSlub.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Dentysta dla dziecka – jak wybrać pedodontę?

O zęby musimy dbać całe życie, poczynając od wczesnego dzieciństwa. Dlatego to tak istotne, by rodzice pamiętali o regularnych wizytach u pedodonty. Jak wybrać dentystę dla dziecka, aby zapewnić mu zdrowe uzębienie w dorosłym życiu? Poniżej wskazówki, na co zwracać uwagę.

​Dentysta dla dziecka – jakie ma cechy?

Nie każde dziecko dobrze znosi wizyty u dentysty. Niektóre maluchy mają złe doświadczenia, a inne po prostu boją się, że zabieg będzie bolesny. W większości przypadków odpowiedzialność za zachowanie pociechy spada na rodzica, jednak przyjazne usposobienie pedodonty niewątpliwie pomoże załagodzić sytuację. Warto więc znaleźć stomatologa dziecięcego, który będzie wyrozumiały, delikatny i złapie dobry kontakt z małym pacjentem. Dzięki temu o wiele łatwiej będzie namówić dziecko, aby kolejny raz zasiadło na fotelu dentystycznym.

​Gabinet pedodonty – za czym się rozglądać?

Nie bez znaczenia jest wygląd gabinetu, w którym urzęduje dentysta leczący dzieci. Przede wszystkim wewnątrz powinien panować porządek. Sterylna czystość to warunek konieczny, aby przeprowadzać jakiekolwiek zabiegi z udziałem dziecka. Narzędzia, których używa pedodonta nie powinny leżeć w miejscach, do których dziecko ma łatwy dostęp. Zbędne dekoracje nie powinny zaśmiecać gabinetu. Zabawki czy maskotki lepiej odnajdą się w poczekalni niż w przestrzeni roboczej lekarza. Mile widziane są jednak plakaty informujące o utrzymaniu prawidłowej higieny jamy ustnej.

​Dentysta dziecięcy – bliżej znaczy lepiej?

Szukanie dentysty dla dziecka w momencie, kiedy zaczyna boleć ząb lub pojawiają się inne komplikacje to typowy błąd, którego warto uniknąć. Jesteśmy bowiem wówczas zmuszeni udać się do najbliższej poradni, nie mając pewności, że jakość usług jest tam na właściwym poziomie. Dlatego warto rozglądać się za godnym polecenia gabinetem już wcześniej i nie wahać się zabrać malucha nawet do sąsiedniego miasta. Taką praktykę stosuje wielu mieszkańców Lubawy, dowożących swoje pociechy do Perfekt Smile. Ta klinika znajduje się w Brodnicy, jednak chętnie wita małych pacjentów z dowolnego miejsca w całym województwie.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]