Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
GotoweNaSlub.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Flebologia – dowiedz się, jak mieć piękne i gładkie nogi!

Piękne nogi to nie tylko kwestia zgrabnej figury bądź braku cellulitu. Wiele pań niestety boryka się z problemami żylnymi w obrębie nóg. Nie jest to tylko bolączka natury estetycznej, ale przede wszystkim zdrowotnej. W dziedzinie flebologii, na szczęście dysponujemy wieloma zabiegami, które pomogą uporać ci się ze zmianami żylnymi. Zgłoś się do lekarza, a zobaczysz różnicę! Jaką? Wyjaśniamy!

Czym zajmuje się flebologia?

Flebologia to dziedzina medycyny dotycząca żył – żylaków, „pajączków” i obrzęków. Musisz wiedzieć, że te zmiany na nogach często tworzą się w wynik różnych nieprawidłowości w układzie krążenia, mogą być dziedziczne lub wynikać z niezdrowego trybu życia (braku sportu lub złego odżywiania). Należy zwrócić uwagę, że flebologia zajmuje się nie tylko problemami estetycznymi, ale przede wszystkim zdrowotnymi. Zmian żylnych nie można lekceważyć. Dlatego musisz zatroszczyć się o swoje nogi, zgłoś się do flebologa na konsultację oraz leczenie. Nie zawsze pomogą jedynie leki, czasem będzie konieczny zabieg w gabinecie. Dlatego odpowiedni specjalista dobierze najlepszy sposób, aby pozbyć się twoich problemów naczyniowych.

Jak leczyć żylaki?

Kiedy mało się ruszamy lub gdy zastawki nie działają prawidłowo, może się zdarzyć, że na nogach pojawią się żylaki. Krew zacznie się cofać, wzrośnie jej ciśnienie, żyły zaczną się rozszerzać, tworząc na nogach wyraźne ślady w postaci żylaków. Czasem będą one bardziej widoczne, czasem mniej, ale nieleczone będą się powiększać, staną się nabrzmiałe i wypukłe. Lekarz flebolog pomoże znaleźć rozwiązanie na twoje żylaki. Kiedy będą małe, czasem wystarczy jedynie ostrzyknięcie specjalnym środkiem obliterującym – jest to zabieg, który nazywamy skleroterapią. Innym rozwiązaniem będzie ich wycięcie przez mikronacięcia – miniflebektomia. Bardziej zaawansowane przypadki, będą wymagały od flebologa przeprowadzenia operacji, podczas której dokonuje się usunięcia żyły odpiszczelowej. Jest to operacja, która wymaga jednodniowego pobytu w klinice.

Jak leczyć pajączki?

Flebologia pozwala również poradzić sobie z mniejszymi zmianami żylnymi, czyli tzw. pajączkami (które często tworzą się przed pojawieniem się większych żylaków). Te zmiany na nogach (zwane teleangiektazjami) często dotykają panie w wieku 40-60 lat. Jest to problem bardzo powszechny. Mają one odcienie czerwone, fioletowe, sinoniebieskie i tworzą na nogach skupiska małych, wachlarzy żyłek. Flebologia ma tu na celu właściwą diagnozę i pozbycie się problemu. Wizyta w gabinecie u flebologa powinna rozpocząć się od badania kończyn dolnych. Wskazane będzie tu wykonanie USG Doppler, podczas którego lekarz oceni charakter zmian. Małe pajączki można usunąć laserowo, natomiast te nieco większe, zostaną poddane zabiegowi skleroterapii. Na szczęście nie są to zabiegi skomplikowane. Wykonuje się je bez użycia znieczulenia, a efekt w przypadku małych zmian jest widoczny natychmiastowo. Flebolog po wykonaniu zabiegu zaleca chodzenie w specjalnych uciskowych pończochach lub rajstopach. Aby uzyskać jak najlepszy efekt, często podczas terapii będzie konieczne wykonanie całej serii zabiegów.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]