Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
GotoweNaSlub.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Ginekolog dziecięcy – kiedy zabrać córkę na konsultację?

Zwykle rekomenduje się, aby nastolatka odbyła rutynową konsultację u ginekologa po rozpoczęciu miesiączkowania lub przed rozpoczęciem współżycia. Wielokrotnie zdarza się jednak, że nieprawidłowości dotyczące układu moczowo-płciowego wystąpią dużo wcześniej – nawet u kilkuletnich dziewczynek. Dobrze jest mieć świadomość, że istnieją lekarze zajmujący się ginekologią dziecięcą i warto zasięgać ich porady, gdy zauważymy niepokojące objawy.

Kiedy do ginekologa dziecięcego?

Ginekolog dziecięcy zajmuje się diagnostyką i leczeniem problemów ginekologicznych dziewczynek i nastolatek do ukończenia 18 roku życia. Nie jest to nazwa specjalizacji, ale określenie używane wobec specjalistów, którzy posiadają dużą wiedzę i doświadczenie w dziedzinie leczenia młodych Pacjentek. Kiedy warto ich odwiedzić? Podstawowe wskazania do odbycia konsultacji to:

– świąd, upławy, dolegliwości bólowe okolic intymnych czy brzucha,

– powtarzające się infekcje układu moczowego i infekcje intymne,

– brak miesiączki po ukończeniu 16 roku życia bądź też przedwczesne wystąpienie krwawienia (przed 10 rokiem życia),

– wystąpienie zmian świadczących o dojrzewaniu u dziewczynek do 9 roku życia, np. wzrost piersi, owłosienie lub ich brak u nastolatek po 14 roku życia,

– nieregularne, długie lub bolesne miesiączki u dziewczynek,

– profilaktyczna wizyta po rozpoczęciu miesiączkowania.

Jak przygotować dziecko do wizyty u ginekologa?

Wizyta u ginekologa dziecięcego nie wymaga żadnych specjalnych przygotowań. Wystarczy standardowa dbałość o higienę intymną. Dużo ważniejszym aspektem jest natomiast psychiczne przygotowanie dziewczynki do konsultacji z lekarzem. Wizyta u ginekologa może być związana ze stresem i licznymi obawami. Warto więc wytłumaczyć córce, jak zwykle wygląda konsultacja ginekologiczna, odpowiedzieć na jej pytania i rozwiać możliwe obawy.

Jak wybrać ginekologa dla dziewczynki?

W przypadku leczenia młodych osób niezwykle ważne są emocjonalny komfort, o który powinien zbadać specjalista podczas wizyty. Najprawdopodobniej dziewczynka będzie się czuła najbardziej swobodnie, gdy konsultację przeprowadzi kobieta. W Warszawie jednym z polecanych miejsc do odbycia konsultacji z dziewczynką bądź nastolatką są Gabinety Lekarskie Łucka, gdzie pracują lekarze posiadający duże doświadczenie w ginekologii dziecięcej. Specjalista powinien umieć wytłumaczyć dziecku przyczynę jego dolegliwości, a także wyjaśnić zachodzące w ciele zmiany językiem dostosowanym do wieku Pacjentki.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]