Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
GotoweNaSlub.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Ginekologia plastyczna – zabiegi chirurgiczne

Ciąża i poród, a także menopauza, często wiążą się z przykrymi skutkami ubocznymi dla naszego zdrowia i wyglądu. Należą do nich m.in. nietrzymanie moczu czy zniekształcenia narządów w obrębie pochwy oraz warg sromowych. Zalecane przez lekarzy ćwiczenia mięśni dna miednicy często przynoszą poprawę w zakresie funkcjonalności tych części ciała, jednak w żaden sposób nie wpływają na ich stronę wizualną. Leczenie tego typu problemów oferują gabinety medyczne, w których wykonywane są zabiegi z zakresu ginekologii estetycznej. Rewitalizacja pochwy, plastyka warg sromowych (tzw. labioplastyka) czy też ogólna korekta wyglądu krocza jest dziś wykonywana u bardzo wielu kobiet.

Zabiegi ginekologii plastycznej

Problemy zdrowotne z zakresu ginekologii mogą mieć różne podłoża: od chorób, przez urazy mechaniczne, aż po zmiany struktury tkanek związane z przekwitaniem. Niektóre pacjentki decydują się na wykonanie różnych zabiegów z przyczyn kulturowych lub religijnych, inne mają na celu poprawę wyglądu swoich okolic intymnych. Niezależnie od przyczyn, dla których decydujemy się na wizytę w gabinecie medycyny estetycznej, możemy liczyć na pomoc w zakresie kilku prostych zabiegów.

Labioplastyka (plastyka warg sromowych) to jedna z najczęściej wykonywanych procedur medycznych z zakresu ginekologii plastycznej. Zabieg polega na zmniejszeniu, wypełnieniu lub usunięciu asymetrii warg sromowych. Zwykle decydują się na niego pacjentki, u których doszło do uszkodzenia tkanek oraz osoby, które nie są zadowolone z naturalnego wyglądu swoich miejsc intymnych.

Hoodoplastyka, czyli zabieg polegający na wymodelowaniu napletka łechtaczki. Wykonuje się go najczęściej w sytuacjach, gdy fałd skórny znajdujący się nad łechtaczką wykazuje cechy przerostu i utrudnia osiągnięcie satysfakcji seksualnej.

Hymenoplastyką nazywamy rekonstrukcję błony dziewiczej. Na ten zabieg decydują się zwykle pacjentki, które odczuwają taką potrzebę z przyczyn kulturowych lub religijnych.

Zabiegiem przeciwnym do hymenoplastyki jest hymenotomia, czyli chirurgiczne nacięcie lub usunięcie błony dziewiczej. Zabieg jest zwykle wykonywany u pacjentek, u których występują wady anatomiczne utrudniające współżycie.

Introitoplastyka to plastyka przedsionka pochwy. Wykonuje się ją zwykle u kobiet, u których doszło do rozerwania lub rozcięcia tkanek (zazwyczaj w trakcie porodu). Zabieg może być połączony z perineoplastyką, czyli ogólną korektą wyglądu krocza.

Waginoplastyka to rewitalizacja pochwy. Celem zabiegu jest obkurczenie ścianek pochwy i zwiększenie doznań seksualnych podczas stosunku. Waginoplastyka jest szczególnie polecana pacjentkom, które rodziły w sposób naturalny. Alternatywą dla operacji chirurgicznej jest laserowe lub ultradźwiękowe obkurczanie pochwy.

Ginekologia plastyczna – przygotowanie do zabiegu

Klinice Miracki w Warszawie ginekologia plastyczna jest każdorazowo poprzedzona szeregiem konsultacji lekarskich. Plan pracy jest ustalany przez zespół chirurgów i anestezjologów, z uwzględnieniem zarówno potrzeb, jak i indywidualnych preferencji pacjentki. Przed przystąpieniem do operacji niekiedy konieczne jest przeprowadzenie niezbędnych badań krwi. Zabieg nie może zostać wykonany u pacjentek, u których występują następujące przeciwwskazania:

  • ciąża,
  • nowotwór,
  • miesiączka,
  • stan zapalny pochwy,
  • zaburzenia układu odpornościowego,
  • niska krzepliwość krwi,
  • nieprawidłowy wynik cytologii.

W przypadkach, gdy zabieg ginekologii estetycznej nie może zostać przeprowadzony na drodze chirurgicznej, często możliwe jest zaproponowanie alternatywnych, mniej inwazyjnych metod leczenia. Dużą popularnością w tym zakresie cieszy się laseroterapia, a także terapia ultradźwiękami oraz zabiegi iniekcyjne z wykorzystaniem kwasu hialuronowego lub autologicznych komórek tłuszczowych. Szczegółowe informacje na temat poszczególnych zabiegów są dostępne na stronie internetowej https://klinikamiracki.pl.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]