Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
GotoweNaSlub.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Jakie zabiegi kosmetyczne są odpowiednie dla nastolatka? Dowiedz się!

Buzowanie hormonów osiąga apogeum w okresie dojrzewania. Oprócz huśtawek nastrojów, szokujących fryzur i kolczyków przeplatanych tatuażami, rodzice coraz częściej obserwują wybuchy emocji przed lustrem i nerwowe okrzyki potomstwa „Jak się pozbyć tego okropnego trądziku!”.

Skóra to odzwierciedlenie złych nawyków. Atrakcyjność zewnętrzna w dużej mierze zależy od poziomu hormonów. Z reguły skóra jako pierwsza reaguje na „grę hormonów” w okresie dojrzewania – pojawiają się pryszcze i trądzik. Niestety nie wynaleziono uniwersalnego sposobu na pozbycie się „nastoletnich uroków” na skórze. Nie pomaga też taktyka „przejdzie samo”. Specjaliści J’adore Instytut w Krakowie i Warszawie mają kilka porad w tym zakresie.

Co robić?

Spokojnie powiedzieć swojemu dziecku, że jest to nieunikniony etap dorastania.

Trzeba też wyjaśnić, że produkty pielęgnacyjne nie są w stanie całkowicie usunąć problemu, ale mogą znacznie poprawić skórę. Dlatego warto poświęcić trochę czasu na odpowiednią pielęgnację twarzy.

Na poziomie hormonalnym – organizm reguluje pracę gruczołów łojowych, co w naturalny sposób wpływa na stan skóry.

Dlaczego to się dzieje?

Ponieważ przyszedł czas na „grę hormonów” – dorastanie.

Mózg stymuluje aktywne „wstrząsy” organizmu: hormony „budzą się” pod wpływem sygnałów z mózgu; sygnał odbierają gruczoły płciowe; stymulowane jest funkcjonowanie poszczególnych układów organizmu.

W wyniku stresu dochodzi do zaburzeń równowagi hormonalnej. Tłusta wydzielina, wytwarzana w nadmiarze, prowadzi do „zajęcia terytorium” twarzy z pryszczami, zaskórnikami i trądzikiem. Wszystkie te wydarzenia pozostawiają nieprzyjemne „ślady” na twarzy.

Etapy walki o czyste terytorium

Leczenie „nieproszonych gości” jest znacznie trudniejsze niż zapobieganie. Kompleks zabiegów pielęgnacyjnych warto rozpocząć na czas. W przeciwnym razie na twarzy mogą pojawić się plamy i blizny.

Skóra nastolatka wymaga zwiększonej uwagi i stałej pielęgnacji. Obejmuje obowiązkowe kroki:

oczyszczanie; tonowanie; nawilżanie.

Co jest ważne?

Ważne jest, aby nauczyć się odpowiednio o siebie dbać. Nasza skóra demonstruje wszystko, co dzieje się w naszym organizmie: manifestują się na niej zmiany hormonalne, może pojawić się stres, złe odżywianie. Tak więc, choć denerwująca dla nastolatka, skóra jest użytecznym barometrem.

Jeśli trądzik stał się problemem, lepiej skonsultować się z kosmetologiem, aby specjalista mógł dobrać odpowiedni kompleks do pielęgnacji skóry.

Kolejnym ważnym czynnikiem jest dieta.

Zrównoważona dieta nastolatka to dużo świeżych owoców i warzyw, ponieważ zawierają one witaminę C, która jest dobra dla organizmu i świetna dla świeżej cery. Dieta powinna być zróżnicowana i zawierać pokarmy zawierające cynk i witaminę A.

W okresie dojrzewania zaczynają się wytwarzać hormony steroidowe (głównie androgeny), co prowadzi do wzrostu sebum i pojawienia się wysypek zapalnych (trądzik). Podejście do leczenia powinno być kompleksowe.

Ilość i rodzaj usług salonu kosmetycznego dla nastolatków, a nawet dzieci w tej chwili praktycznie nie ustępuje życzeniom dorosłych klientów.

Niektórych problemów kosmetycznych nie da się rozwiązać za pomocą samych kremów i masażu, ponieważ przyczyna tkwi nie na powierzchni skóry, ale w jej wnętrzu.

Procedura peelingu chemicznego pozwala w krótkim czasie uzyskać widoczny efekt wygładzający skórę twarzy, nasila naturalną regenerację komórek skóry bez przykrych konsekwencji. Zabieg peelingu chemicznego wykonywany jest w ramach od 3 do 8 zabiegów w odstępie 10-14 dni. W J’adore Instytut w Krakowie specjaliści dbają o wysoki komfort i bezpieczeństwo zabiegów.

Zabieg peelingu można polecić w każdym wieku. Z wykorzystaniem kwasu salicylowego, azelainowego, czy niżej opisanego migdałowego.

Skóra problematyczna już dawno przestała być problemem właśnie dzięki peelingom. Pozwalają skutecznie radzić sobie z różnymi objawami zmian związanych z wiekiem, z trądzikiem i plamami starczymi. Co więcej, obecnie istnieje wiele opcji zabiegów, które są odpowiednie nawet dla bardzo wrażliwej i młodej skóry. W szczególności peeling migdałowy jest delikatną i skuteczną opcją.

Pomimo tego, że nazwa zabiegu przypomina pyszny i aromatyczny migdał, tak naprawdę peeling migdałowy zawiera kwas migdałowy, który pozyskuje się z ekstraktu z gorzkich migdałów. Do zalet peelingu migdałowego należy przede wszystkim jego delikatny i jednocześnie skuteczny wpływ na skórę. Pozwala odmłodzić i wygładzić skórę, zlikwidować jej defekty, a jednocześnie nie wywołuje skutków ubocznych. Dodatkowo po zastosowaniu tego typu peelingu nie ma przebarwień na skórze, które mogą pojawić się podczas ekspozycji na słońce. Peelingi migdałowe można wykonywać latem, pod warunkiem stosowania kremu przeciwsłonecznego w okresie po peelingu.

Nastolatkowie mogę korzystać z techniki dermaquest. Dzięki dermaquest można osiągnąć maksymalną korektę problemu skórnego. Technologia warstwowa dermaquest pozwala na najbardziej efektywne działanie każdego produktu pielęgnacyjnego, jednocześnie zwiększając ich skuteczność.

Mikrodermabrazja to również skuteczna metoda w leczeniu zmian skórnych. W jej wyniku górna warstwa naskórka zostaje uwolniona od martwych komórek warstwy rogowej naskórka. To jedna z metod odnawiania skóry, która oczyszcza skórę, a także przyspiesza tworzenie nowych i zdrowych komórek.

Estetyka jest bardzo ważna dla młodych ludzi, na przykład „meszek” nad górną wargą może wywołać kpiny ze strony rówieśników, a depilacja laserowa pozwoli o nich zapomnieć i podnieść pewność siebie.

Jedną z metod depilacji laserowej jest Soprano Ice w J’adore Instytut w Krakowie lub w Warszawie. To najskuteczniejsza i zarazem najbezpieczniejsza metoda usuwania owłosienia z wybranych okolic ciała lub twarzy. Jest to metoda trwałego usuwania włosków ze wszystkich części ciała.

Od 14 roku życia zbędne owłosienie można usunąć depilacją woskiem lub cukrem. Należy to jednak zrobić tylko w salonie kosmetycznym lub pracowni, najlepiej u profesjonalisty, który specjalizuje się w depilacji dzieci.

Każda młoda dziewczyna chce jak najszybciej dorosnąć. To pragnienie przejawia się w eksperymentach z wyglądem i początkiem stosowania kosmetyków. Każda kobieta wie, że dłonie są wizytówką.  Nogi oczywiście nie są tak reprezentacyjne, ale należy im poświęcać nie mniej uwagi. U dzieci stopy są zwykle różowe i gładkie, ale z wiekiem skóra na piętach, stopach i palcach staje się szorstka. Ważne jest, aby nastolatek zaczął pielęgnować swoje stopy w okresie dojrzewania. Lekka wersja pedicure dla nastolatka powinna stać się nieodzownym zabiegiem.

Paznokcie u nastolatki w przeciwieństwie do dorosłego nie wymaga większej opieki. Jednak nawyk pielęgnacji płytki jest niezwykle ważny – delikatny manicure to piękna wizytówka zadbanych dłoni młodej damy. W J’adore Instytut takie usługi wykonują tylko doświadczone i sprawdzone manicurzystki.

Każdy ma prawo do podjęcia decyzji o przeprowadzeniu zabiegów kosmetycznych w dowolnym wieku, w którym stało się to dla niego interesujące, ale do 18 roku życia może poddać się zabiegom tylko za pisemną zgodą rodziców.

Teoretycznie poważne zabiegi kosmetyczne najlepiej wykonywać po 20 roku życia. Wpływają na to czynniki psychologiczne i społeczne. Wyjątkiem są wskazania medyczne do zabiegu.

Zapraszamy i dorosłych i trochę młodszych dorosłych do salonów w J’adore Warszawie i Krakowie – zaopiekujemy się Tobą w każdym wieku. U nas poczujesz się bezpiecznie.


Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]