Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
GotoweNaSlub.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Liposukcja brzucha – czy jest bezpieczna?

liposukcja brzucha

Obecnie coraz więcej osób stara się uzyskać zgrabną i proporcjonalną sylwetkę. Niekiedy sama aktywność fizyczna, nawet w połączeniu z rygorystyczną dietą nie wystarcza, aby osiągnąć wymarzoną figurę. Doskonałym zabiegiem polegającym na usuwaniu nadmiernej tkanki tłuszczowej jest liposukcja. Jest to operacja kosmetyczna mająca na celu poprawienie kształtu najtrudniejszych okolic ciała, takich jak: brzuch, biodra, uda, ramiona, czy też podbródek.

Liposukcja brzucha – jak przebiega zabieg?

Zabieg liposukcji brzucha polega na odsysaniu tłuszczu i modelowaniu tej kłopotliwej partii ciała. Liposukcja składa się z kilku etapów. Przed operacją pacjent odbywa rozmowę z lekarzem, który dokładnie przedstawia na czym polega zabieg oraz specjalnym markerem oznacza miejsca, z których będzie usuwana tkanka tłuszczowa. Na początku operacji podawane jest znieczulenie ogólne lub miejscowe. Następnie lekarz rozpoczyna zabieg właściwy. Przy użyciu specjalistycznego aparatu, wykonuje serię drobnych nakłuć i wprowadza pod skórę kaniule, które umożliwią usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej. Cała operacja przebiega pod okiem specjalistów, którzy dbają o to, by liposukcja była przeprowadzona bezinwazyjnie, a skóra pozostała doskonale gładka. Kolejnym etapem jest nałożenie na brzuch specjalnego ubrania medycznego, które dzięki swym właściwościom uciskowym pozwala zniwelować obrzęk i skutecznie przyspiesza proces gojenia.

Efekty po liposukcji

Liposukcja brzucha pozwala skutecznie usunąć nieestetyczną tkankę tłuszczową i doskonale kształtuje zgrabną sylwetkę. Jeden zabieg umożliwia pozbycie się nawet od 3 do 4 litrów tłuszczu. Po liposukcji zalecane jest podejmowanie regularnej aktywności fizycznej, która pozwoli utrzymać dobrą kondycję. Doskonałe będą codzienne spacery, jazda na rowerze, czy też pływanie. Ważne jest także częste wykonywanie masażu w miejscu, które było poddane zabiegowi, dzięki czemu skóra nie straci jędrności. Warto też stosować odpowiednio zbilansowaną dietę, bogatą w witaminy oraz składniki mineralne. Właściwe odżywianie umożliwi długie utrzymanie efektów po operacji i korzystnie wpłynie na kondycję zdrowotną całego organizmu. Po upływie miesiąca zauważalne są wyraźne efekty i redukcja tkanki tłuszczowej w miejscach pozabiegowych.

Dla kogo zalecana jest liposukcja brzucha?

Liposukcja przeznaczona jest dla osób zmagających się z problemem nadmiernej tkanki tłuszczowej w różnych partiach ciała. Warto pamiętać o tym, że u osób młodszych skóra po operacji naturalnie regeneruje się i uelastycznia. Osoby w dojrzałym wieku niekiedy mają zmniejszoną zdolność do regeneracji skóry i mogą mieć trudności z powrotem do jędrności skórnej. Dlatego też nie zaleca się wykonywania zabiegu osobom w starszym wieku. Przeciwwskazania do operacji mogą mieć też osoby chorujące na cukrzycę, czy też mające problemy z układem krążeniowo-oddechowym. Liposukcji nie wykonuje się też osobom bardzo otyłym oraz pacjentom z nadmierną wiotkością skóry.

Liposukcja brzucha jest doskonałym zabiegiem, umożliwiającym zlikwidowanie tłuszczu i wymodelowanie sylwetki. Cały zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu, dzięki czemu pacjenci nie są narażeni na odczuwanie stresu i bólu. Okres regeneracji i powrotu do pełnej sprawności fizycznej trwa kilka tygodni. Nie należy jednak zapominać o regularnych ćwiczeniach fizycznych, które nie będą mocno obciążały organizmu. Zaleca się także stosowanie właściwej diety i suplementowanie witamin. Liposukcja jest zalecana zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn, którzy chcą skutecznie pozbyć się tkanki tłuszczowej i uzyskać wymarzoną sylwetkę.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]