Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
GotoweNaSlub.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Nietrzymanie moczu po porodzie – jak z nim walczyć?

Poród to piękna chwila, która zmienia całe życie. Niestety nie tylko pod względem powiększenia rodziny. Zmianom ulega również ciało, a najczęstszym poporodowym problemem jest nietrzymanie moczu. Jak z nim walczyć?

Wiele kobiet jest zdziwionych popuszczaniem moczu po porodzie, przed którym nikt ich nie ostrzegał. Okazuje się, że to dolegliwość o wiele częstsza, niż mogłoby się wydawać. Po pierwszej ciąży może się przytrafić niektórym, ale już przy kolejnych ryzyko wzrasta. Poza tym, o ile po pierwszym porodzie problemy z nietrzymaniem moczu mogą występować tylko w połogu, to po kolejnych ciąża bywa, że dochodzenie do siebie trwa dłużej lub nigdy do niego w pełni nie dochodzi. Często kobieta, która jeszcze do niedawna była aktywna i beztroska, nagle staje się skrępowana i wycofana, gdy coraz częściej zdarza jej się popuszczanie moczu przy okazji śmiania się czy wysiłku fizycznego. Z tego artykułu dowiesz się, jakie są metody walki z tą przypadłością.

Jak zapobiec nietrzymaniu moczu po porodzie i czy to działa?

W tym wypadku najważniejsza jest prewencja. To oznacza, że ryzyko nietrzymania moczu da się znacznie zmniejszyć poprzez dbanie o ćwiczenie mięśni Kegla. Najlepiej przed i w trakcie ciąży. Można też zacząć wykonywać ćwiczenia już po porodzie, choć trzeba wtedy liczyć się z nieco mniejszymi efektami, a całość może zająć dłużej. Przypadłość najczęściej dotyka kobiety z nadwagą, więc szybko po ciąży warto zacząć się ruszać i uprawiać coraz bardziej wysiłkowe formy sportu.

Nie należy jednak przesadzać z szybkością powrotu do gimnastyki, by się nie zrazić. Nietrzymanie moczu po porodzie zdarza się najczęściej właśnie w pierwszych tygodniach, gdy kobieta bierze na siebie zbyt duży ciężar i dźwiga zakupy lub intensywnie ćwiczy. Lepiej więc zacząć od łagodnych form ćwiczeń, jak basen i spacery, a z czasem przejść do bardziej wymagających.

Przeczytaj:  Jak pozbyć się blizny po cesarskim cięciu? 6 najlepszych sposobów

Zabiegi na nietrzymanie moczu po porodzie

Wszystko to może wydawać się bardzo skomplikowane. Co dodatkowo zniechęca to fakt, że niektóre kobiety nigdy nie wrócą do formy sprzed ciąży, a u innych efekty nawet rygorystycznych ćwiczeń nie będą imponujące. W takich wypadkach warto poddać się specjalnym zabiegom na nietrzymanie moczu, takim jak Mona Lisa Touch dostępny w klinice Dr. Kępa w Warszawie. Specjaliści z tego gabinetu polecają ten zabieg właśnie paniom po ciąży, bo ma inne zalety poza pomocą w utrzymaniu moczu.

Zabieg Mona Lisa Touch działa też na:

 • poprawę nawilżenia pochwy po porodzie
 • poprawę elastyczności jej ścianek i jak najpełniejszy powrót do stanu sprzed porodu
 • szybszą rekonwalescencję ogólną po urodzeniu dziecka

Zabieg Mona Lisa Touch – na czym to polega?

Jak wyjaśnia personel, zabieg Mona Lisa Touch w klinice Dr. Kępa w Warszawie jest bezinwazyjny i nie wymaga pozostania w klinice na noc. Również tym należy tłumaczyć jego popularność wśród pacjentek, które po porodzie nie chcą przeżywać kolejnej poważnej operacji. Dlatego odchodzi się dziś już od chirurgicznej interwencji w przypadku nietrzymania moczu po porodzie, stosując tą metodę głównie wtedy, gdy nie można zastosować mniej bolesnych i inwazyjnych metod. Zabieg Mona Lisa Touch to:

 • brak konieczności pozostania w szpitalu po zabiegu
 • brak szwów
 • brak blizn
 • pełny efekt po ok. miesiącu
 • brak dyskomfortu po zabiegu
 • brak przygotowań
 • nowoczesny zabieg laserowy
 • powrót do życia seksualnego już po 3 dniach

Zabieg Mona Lisa Touch możesz bezpiecznie przeprowadzić w klinice Dr. Kępa w Warszawie, Świdnicy i Wrocławiu. Przed decyzją warto sprawdzić renomę kliniki – choć to nieinwazyjna procedura, lepiej mieć pewność, że jest wykonywana przez doświadczony zespół na najnowocześniejszym sprzęcie. Więcej na www.drkepa.com.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]