Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
GotoweNaSlub.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Biustonosze do karmienia i ciążowe

Chcemy porozmawiać o stanikach… W szczególności o stanikach ciążowych i do karmienia. Kupowanie staników może być wyzwaniem w najlepszych momentach; Dodaj do tego drastyczne wahania rozmiaru i dodatkowe funkcje, których będziesz potrzebować podczas ciąży i karmienia piersią, a na dłoniach masz sporą zagadkę dotyczącą bielizny. Rozwiązujemy problemy i obalamy mity. Witamy w kompletnym przewodniku po biustonoszach ciążowych i do karmienia!

Biustonosze do karmienia: podstawy

Po pierwsze, wyjaśnijmy jedną rzecz: Twój stanik nie jest tylko po to, by ładnie wyglądać. Ma bardzo ważną pracę do wykonania – zapewnienie Tobie i Twojemu biustowi pełnego bezpieczeństwa i wsparcia. W czasie ciąży ta praca staje się jeszcze bardziej istotna; ponieważ dodatkowy ciężar rosnącego biustu może wywierać nacisk na delikatne więzadła w górnej części klatki piersiowej, powodując ich rozciąganie. Dlatego uważamy, że można uczciwie powiedzieć, że staniki ciążowe i do karmienia są bardzo ważnym zakupem bielizny!

Kobieta w ciąży nosi stanik ciążowy i nocną koszulkę

Podczas dopasowywania biustonosza zaleca się, aby:

80% ciężaru piersi powinno być w całości podtrzymywane przez pod biustem, a tylko 20% na paskach. Biustonosze ciążowe i do karmienia Alles, Momtobe, Luoline są wykonane tak aby podtrzymać nawet większy biust, jeśli Twoje piersi są wyjątkowo wrażliwe na obcieranie wybierz biustonosze do karmienia bez fiszbin, jeśli natomiast wybierzesz usztywniany z fiszbiną, pamiętaj powinny przylegać do klatki piersiowej. Pomaga to zachować formę i zapewnia zdrowszą i wygodniejszą opcję.

Kupowanie biustonoszy dla kobiet w ciąży

Kiedy kupić biustonosz ciążowy

Ogólnie rzecz biorąc, rozmiar Twojej miseczki wzrośnie w ciągu pierwszych 20 tygodni ciąży. Po 20 tygodniach Twoja klatka piersiowa zacznie się rozszerzać.

Sugerujemy przejście na biustonosz ciążowy w którymś momencie drugiego trymestru. Do tego czasu rozmiar miseczek powinien być dość stabilny, a wszystkie nasze biustonosze ciążowe mają dodatkowe haczyki z tyłu, aby umożliwić elastyczne dopasowanie, aby pomieścić rozszerzającą się klatkę piersiową.

Dopasowanie biustonosza ciążowego

Ogólna zasada: weź typowy rozmiar stanika przed ciążą, a następnie zwiększ o 1 miseczkę i 1 rozmiar w obwodzie. Jeśli więc zwykle nosisz 85B, powinnaś wypróbować 90C ub 90D.

Podczas przymierzania biustonosza ciążowego upewnij się, że czujesz się wygodnie w najbardziej ciasnym miejscu, dając sobie dużo miejsca na dopasowanie w miarę wzrostu.

Kupowanie biustonoszy do karmienia

Kiedy pojawi się Twoje mleko do karmienia piersią, może się okazać, że znowu wypadasz z biustonoszy, więc warto kupić nowe biustonosze do karmienia na kilka tygodni przed terminem porodu. W ten sposób będziesz przygotowana na narodziny dziecka i dobrze wiesz, jakiego rozmiaru będziesz potrzebować.

Jeśli będziesz kontynuować karmienie piersią, może się okazać, że kiedy już ustalisz rutynę karmienia i Twój organizm wróci do normy, będziesz potrzebować mniejszego rozmiaru. Wszystkie nasze biustonosze ciążowe są wyposażone w funkcje pielęgnacyjne, więc w tym momencie możesz wrócić do tych, które kupiłaś w drugim trymestrze ciąży!

Zobacz wskazówki dotyczące wyboru biustonosza do karmienia

Dbanie o bieliznę ciążową

Pamiętaj: nie wszystkie biustonosze można prać w pralce!

Aby uniknąć katastrofy, zawsze czytaj instrukcje na etykiecie, a jeśli masz wątpliwości:

  • Prać ręcznie w zimnej wodzie
  • Jeśli zdecydujesz się prać w pralce, połącz stanik i użyj woreczka do prania, ustawiając go na delikatny cykl.
  • Susz biustonosz w cieniu, aby uniknąć uszkodzeń słonecznych i nie susz w suszarce

Wiemy, że jest wiele do omówienia, ale mamy nadzieję, że okaże się to pomocne. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z naszymi poradami dotyczącymi biustonoszy do karmienia na stronie www.biustonoszemama.pl