Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
GotoweNaSlub.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Co każdy ósmoklasista powinien umieć? Czyli o przygotowaniach do egzaminu, nadrabianiu zaległości, ale i przydatnych pomocach naukowych

Aktualnie sytuacja w kraju i na świecie wygląda jak wygląda, zatem trudno nie analizować wszystkiego w odniesieniu do pandemii, bo jednak ta pandemia wpłynęła na wiele dziedzin czy aspektów życia w tym także na szkolnictwo. Egzaminy i tak się zapewne odbędą w terminie, choć oczywiście z zachowaniem reżimu sanitarnego. Zatem uczniowie już teraz powinni zacząć przygotowania do egzaminu ósmoklasisty, tym bardziej że i tak z powodu zdalnego nauczania zaległości mają niemałe. Co zatem powinni już umieć?

Co każdy ósmoklasista wiedzieć powinien

Nie można zaprzeczyć, że egzamin ósmoklasisty zbliża się wielkimi krokami, zatem to ostatni dzwonek, aby zacząć nadrabiać zaległości. Jeżeli więc zastanawiacie się, co jako ósmoklasiści wiedzieć powinniście, to odpowiedź na to pytanie jest banalnie prosta i brzmi: wszystko…co jest w podręcznikach. Tak naprawdę nie ma działów mniej i bardziej ważnych, dlatego też nie można zawyrokować, co znajdzie się na egzaminie, a czego na pewno nie będzie. Jedno co jest pewne to fakt, że Wasza wiedza powinna opierać się na zrozumieniu danego materiału, a nie na nauczeniu się go na pamięć. Dlatego też podczas nauki zwróćcie uwagę czy przypadkiem nie uczycie się w systemie zakuć, zdać, zapomnieć, bo ten system przynosi bardzo niepożądane efekty. Kolejnym aspektem, na który należy zwrócić uwagę jest analiza i interpretacja tekstu, który czytacie. Dotyczy to nie tylko zadań takich jak czytanie ze zrozumieniem, ale także czytania i rozumienia poleceń, bo niestety wielu uczniów i z tym ma problem. Dlatego nie wystarczy tylko uczyć się zagadnień, lecz trzeba je rozumieć, bo na egzaminie 8 klasisty na pewno będzie sprawdzana umiejętność posługiwania się słowem pisanym, ale i czytania ze zrozumieniem.

Stawiaj na pomoce naukowe

Lockdown przygotowany dla uczniów sprawia, że mają oni więcej czasu na naukę, wszak spotkania towarzyskie są aktualnie zabronione. Ale nie można się martwić, wszak kiedyś to się skończy, a skoro nastolatkowie mają już więcej czasu, to mogą go spędzić właściwie, czyli ucząc się do egzaminu. Na pewno w tym procesie przydatne są repetytoria czy zestawy ćwiczeniowe. Egzamin ósmoklasisty z Nowa Era pomoże i sprawi, że na pewno uda się! Zatem polecamy Wam pomoce naukowe właśnie z wydawnictwa Nowa Era, które rzeczywiście mogą stanowić doskonałą pomoc w trakcie nauki i powtarzania zagadnień.

Przeczytaj:  Nauka czytania od pierwszych miesięcy życia? Sprawdź, na czym polega metoda Domana!

Zdrowa dieta i odpoczynek

Aby nauka była efektywna młodzi ludzie muszą także się wysypiać. Choć w wieku 16 lat człowiekowi wydaje się, że spać za dużo nie musi (wieczorem mu się tak wydaje) to rankiem wstać nie potrafi. Dlatego też dziecko, nawet nastoletnie, nie powinno korzystać w nocy z komputera, oczywiście nie oznacza, że ma iść spać o 20, bo przecież 16-latek małym dzieckiem nie jest, jednak dla swojego dobra młodzi ludzie powinni spać około 8 godzin dziennie, gdyż w innym przypadku będą narzekać na przemęczenie. Bardzo ważna jest dieta, która powinna być lekkostrawna, a przy tym zbilansowana. Tutaj musicie wiedzieć, że nadmiar cukru jest szkodliwy i dlatego też powinno się zrezygnować z kolorowych napojów, podobnie jak z diety powinno się wykluczyć napoje energetyczne, które także są bardzo szkodliwe. Aby mieć energię na cały dzień trzeba też jeść regularnie.

Efektywna nauka kluczem do wiedzy

Aby nauka przynosiła odpowiednie efekty trzeba pamiętać o kilku zasadach. Najważniejsza jest oczywiście ta dotycząca skupienia się. Ponadto kiedy się uczycie muzyka, telewizor powinny być wyłączone. Nie można również korzystać ze smartfona, bo on zwyczajnie rozprasza. Noc nie jest także dobrą porą na naukę, dlatego warto rozplanować sobie tak dzień, aby już w godzinach popołudniowych móc przysiąść do lekcji i nauki. Wszelkie sposoby typu uczenie się na ostatnią chwilę czy wkładanie książki pod poduszkę nie sprawią, że wiedza wejdzie do głowy, zatem lepiej ich nie praktykować, bo efektów nie przyniosą, a co najwyżej się nie wyśpicie.

Jeżeli dziecko ma zaległości, a jak wiadomo korzystanie z korepetycji jest utrudnione, to warto pamiętać, że to Wy jako rodzice musicie pomóc w nauce. Zatem musicie liczyć się z tym, że czeka Was wiele pracy.