Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
GotoweNaSlub.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Co zrobić gdy dziecko za dużo czasu spędza ze smartfonem?

Każdy rodzic chce jak najlepiej dla swoich dzieci. Zależy nam na tym, żeby nasze maluchy dobrze się rozwijały, dlatego staramy się zapewnić im odpowiednie zajęcia i stymulować ich kreatywność oraz rozbudzać w nich głód wiedzy. Czasem jednak dziecko dużo czasu spędza przed urządzeniami elektronicznymi. Dobrym rozwiązaniem może być wtedy kontrola rodzicielska na Androida.

Czy Twoje dziecko długo siedzi przed smartfonem?

Niektórym dzieciom łatwo przebrać miarę w korzystaniu z tabletu czy smartfona. Jako rodzice musimy mieć nad tym kontrolę i ograniczać kontakty dziecka z urządzeniami elektronicznymi. W wielu domach to prawdziwa plaga, z którą trudno walczyć.

Wszyscy w mniejszym lub większym stopniu polegamy na naszych smartfonach czy tabletach. Nic w tym dziwnego, w końcu bardzo ułatwiają nam życie, to sprawia jednak, że sięgamy po nie zbyt często. Czytamy w nich wiadomości, kontaktujemy się z bliskimi, mamy założone konta na portalach społecznościowych, a całą wiedzę o otaczającym świecie najczęściej zdobywamy właśnie z internetu, który mamy w swoim smartfonie.

Dzieci obserwują dorosłych, więc często również smartfon jest dla nich najlepszym prezentem, najbardziej trafionym upominkiem.

Troska o rozwój malucha

Jeśli zauważyłaś, że Twoje dziecko spędza zbyt dużo czasu z telefonem w ręku, warto zastanowić się jak temu zaradzić. Zbyt długie godziny ze smartfonem w ręku nie są niczym dobrym.

Jeśli nie chcesz całkowicie zablokować dostępu dziecka do telefonu, bo jednak chcesz mieć z nim kontakt, możesz zdecydować się na kontrolę rodzicielską Android. To system, który umożliwia instalacje rozwiązania, które będzie ograniczało dostęp dzieci do niewłaściwych treści. Nie chcielibyśmy przecież, aby zobaczyły coś, czego nie powinny. Mogłoby to kiepsko wpływać na ich rozwój.

Coraz częściej jest tak, że dzieci uzależnione są od bajek czy filmów, których przekaz jest sprzeczny z naszym poczuciem moralności. Warto więc od wczesnych lat kontrolować to, co robi dziecko. Oczywiście wymaga to dyscypliny i poświęcania sporo czasu, ale zaangażowanie takie w końcu zaowocuje.

Przeczytaj:  Ból kolana u dziecka - Kiedy zwrócić szczególną uwagę

Zabezpieczenia smartfonów – odrzućcie niewłaściwe treści

Najlepiej jest również uczyć dziecko odróżniania tego, co jest dobre od tego, co jest złe. Jeśli będzie dosyć wcześnie umiało podejmować pewne decyzje dotyczące dobra i zła będziemy mogli odetchnąć z ulgą. Oczywiście takie efekty trzeba sobie wypracować, na początek jednak sprawdzi się kontrola rodzicielska Android. To rozwiązanie może bardzo ułatwić Twoją codzienność i ograniczyć Ci sporo stresów.

Nie oznacza to jednak, że dziecko nigdy nie zetknie się z niewłaściwymi materiałami. Dlatego dobrze jest rozmawiać z maluchem i mówić mu otwarcie o wielu sprawach. Warto również zastanowić się jakie zajęcia dałyby dziecku najwięcej satysfakcji i rozbudziłyby w nim pasje oraz zainteresowanie otaczającym światem. Wielu rodziców zapisuje swoje dzieci na zajęcia pozalekcyjne. Oczywiście należy wybierać je z umiarem, wybór jest bardzo szeroki, więc każdy może znaleźć coś dla siebie.

Artykuł powstał przy współpracy z PanWybierak.pl