Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
GotoweNaSlub.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Jak wybrać pościel do łóżeczka niemowlęcego?

Kupując pościel do łóżeczka niemowlęcego nie trudno o zawrót głowy. Na rynku mamy bowiem niezwykle ogromny wybór tego rodzaju asortymentu. Bardzo często jednak podczas zakupu pościeli dla niemowlaka kierujemy się wyłącznie jej wyglądem, a to błąd. Naszą uwagę powinna przykuwać przede wszystkim jakość oraz materiały z jakich została wykonana.

Z czego powinna być wykonana pościel niemowlęca?

Ponieważ zdrowie i bezpieczeństwo dziecka to zawsze kwestie priorytetowe, dokonując wyboru pościeli do łóżeczka w pierwszej kolejność należy zwrócić uwagę na skład materiałów, z jakich została wykonana oraz ich jakość. Uznaje się, że najlepszym wyborem w przypadku noworodków i niemowląt jest dobrego gatunku 100% bawełna. Dzięki temu, że „oddycha” zapobiega przegrzaniu maluszka. Jej dodatkowym atutem jest ponadto wytrzymałość i pozostawanie w dobrym stanie nawet po wielu praniach.

Alternatywę może stanowić bawełniana satyna, która jest niezwykle przyjemna w dotyku i zarazem ciekawa jeśli chodzi o wygląd. Charakteryzuje ją miękkość i delikatny połysk. Niekiedy można także spotkać pościel dla niemowlaka wykonaną w kory, jednak to zdecydowanie najmniej trafiony wybór. Kora jest dość szorstkim materiałem i w kontakcie z delikatną skórą niemowlęcia może powodować  u maluszka odczuwalny dyskomfort.

Jakie wymiary powinna mieć pościel dla niemowlaka?

Poza materiałem, kolejna istotna kwestia w doborze pościeli do łóżeczka to oczywiście jej rozmiar. Warto w tym miejscu podkreślić, że przeważnie w pierwszych kilku tygodniach życia rodzice najchętniej sięgają po rożek lub becik, a dopiero kiedy maluch jest nieco starszy, zamieniają je na komplet pościeli do łóżeczka.

Typowy wymiar pościel niemowlęcej to 90×120 cm, chociaż w sprzedaży spotkać można także mniej standardowe opcje, jak np.: 70×100 czy 90×130 czy 110×140 cm. Im wymiar pościeli większy, tym oczywiście dłużej posłuży dziecku. Pamiętajmy jednak żeby jej wielkość była adekwatna do wielkości maluszka.

Pościel do łóżeczek – certyfikaty

Tym, na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę podczas zakupu pościeli dla niemowlaka, są zalecane atesty. Jednym z nich, uznawanym za najważniejszy, jest certyfikat OEKO-TEX Standard 100, który stanowi zapewnienie, że kupowany produkt pozbawiony jest szkodliwych dla zdrowia substancji, w tym pestycydów, barwników czy metali ciężkich.

Wygląd pościeli do łóżeczka

Na samym końcu zwróćmy także uwagę na wygląd pościeli do łóżeczka. Nie da się ukryć, że jej design jest też dość ważny i powinien współgrać z ogólnym wystrojem pokoiku niemowlęcego. Bez względu na to czy wybieramy pościel do łóżeczka dla dziewczynki, czy pościel do łóżeczka dla chłopca na pierwszym etapie życia maluszka warto stawiać na neutralne, niezbyt intensywne kolory. Znakomicie sprawdzą się zatem odcienie beżów, bieli, delikatnej zieleni, różu czy koloru niebieskiego. Modnym i ciekawym rozwiązaniem są także pościele niemowlęce z printem, które odnajdziesz m.in. ofercie: https://www.pinio.com.pl/