Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
GotoweNaSlub.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Jakie ubranka dla niemowlaka warto kupić?

ubranka niemowlęce

W dzisiejszych czasach wybór odzieży niemowlęcej jest ogromny. Produkty kuszą nas bogatą kolorystyką i ciekawym wzornictwem. Zanim się zdecydujemy kupić dany produkt warto się jednak zastanowić nad trafnością naszego wyboru. Aby produkt był udany warto by charakteryzował się pewnymi cechami, które szczególnie w przypadku dzieci są bardzo ważne.

Odpowiedni materiał dla ubranek niemowlęcych

Kompletując odzież dla dziecka warto swoją uwagę skierować przede wszystkim na materiały naturalne. Skład znajdziemy na metce lub w przypadku sklepu internetowego dla niemowląt w opisie produktu. Dużym powodzeniem cieszą się dzianiny bawełniane. Zapewniają one odpowiednią cyrkulację powietrza oraz nie podrażniają delikatnej skóry dziecka. Ubrania wykonane z włókien sztucznych mogą źle wpływać na skórę, powodując np. potówki u malucha.  Dopuszczalna jest w przypadku odzieży, jedynie niewielka ich domieszka (do 15%) wpływająca pozytywnie na elastyczność  materiału.

Jaki krój odzieży niemowlęcej jest najlepszy?

Ubranka dla maluszków muszą być przede wszystkim wygodne. Dziecko w początkowym okresie ogromną większość czasu spędza leżąc w łóżeczku. Unikajmy więc dodatków odzieżowych w postaci falbanek itp. ozdobników które mogłyby powodować u malucha dyskomfort. Nie zawsze to co ładne jest praktyczne.

Kolejny aspekt to krój pozwalający na odpowiednią swobodę. Warto kupując np. pajacyka dla niemowląt zdecydować się na produkt posiadający odpowiedni klin. Daje on większą swobodę podczas noszenia pieluszki.

W przypadku najmniejszych dzieci w wieku do 3 miesiąca życia powinno się również preferować odzież wyposażoną w odpowiednią ilość napek. Najlepiej jeśli ubranko pozwala się rozpiąć na całej swojej wysokości. Jest to wygodne dla rodzica i mniej stresujące dla malucha. Ubranka  które musimy zakładać przez główkę mogą być problematyczne szczególnie w przypadku mniej doświadczonych rodziców.

Pochodzenie odzieży dla niemowląt

Szukając ubranek dla niemowląt będziemy mieli możliwość wyboru zarówno produktów importowanych jak i krajowych. Zdecydowanie warto decydować się na produkty rodzimych firm. Polskie ubranka niemowlęce szyte są z bezpiecznych materiałów a nadruki wykonywane bezpieczną metodą farb wodnych. Polecamy produkty szczególnie takich firm jak Pinokio, Eevi, Makoma czy Nicol.