Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
GotoweNaSlub.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Kółka do rolek – mały, ale bardzo ważny szczegół

Jazda na rolkach to jedna z tych form rekreacji, które pomagają zachować dobrą formę, a jednocześnie świetnie sprawdzają się jako po prostu relaksujące zajęcie na wolne chwile. Żeby rozpocząć swoją przygodę z właśnie takim aktywnym odpoczynkiem, zaglądamy do sklepu sportowego i kierujemy się do działu, który mieści imponujący wybór specjalnych butów do jazdy. Wybierając rolki, kierujemy się tym, do jakiej kategorii zostały przypisane, bo to mówi, jaką przejażdżkę mogą zaoferować. A tym, co decyduje o jakości przejażdżki, są same kółka – te, dzięki którym buty się przemieszczają.

Kółka do rolek – czym się różnią?

To, że kółka poszczególnych modeli rolek różnią się od siebie, do pewnego stopnia można zauważyć już oglądając zaprezentowane pary. Mogą być wykonane zarówno z gumowego tworzywa, jak i z plastiku, mogą mieć też bardzo różną wielkość. Ich średnica czasem jest tak duża, że i płoza jest nieco inaczej ukształtowana i mieści tylko trzy kółka – to dotyczy już specjalnych modeli, wykorzystywanych do bardzo szybkiej i wyczynowej jazdy. Ale także w przypadku kółeczek, które bez problemu mieszczą się w po cztery pod podeszwami butów, są znaczące różnice.

Oglądając kółka do rolek (np tutaj: https://www.asport.pl/k/666/kolka-do-rolek/), trzeba zwracać baczną uwagę na opisujące je parametry. Duże znaczenie ma zwłaszcza ten duet danych, który mówi o średnicy i o stopniu twardości. Żeby wiedzieć, co mogą zaoferować konkretne kółka, trzeba zapamiętać prostą zasadę: im większe i im twardsze kółko, tym szybciej się będzie obracać i zapewni szybszą przejażdżkę. Jednocześnie, twarde kółko ma słabszą przyczepność do podłoża – to pomaga, jeśli lubi się jazdę wyczynową, ale trzeba się też przygotować na to, że nie będzie pochłaniało drgań i wstrząsów, więc takich doznań będzie podczas jazdy więcej.

Przystępując do zakupów, trzeba mieć świadomość, że kółka są zazwyczaj sprzedawane w pakietach liczących po 4 sztuki – to znaczy, że na jednym pakiecie się nie skończy, jeżeli ma się zamiar odmienić całą parę swoich butów do jazdy. Nie skończy się także wtedy, gdy ma się ochotę na skompletowanie kółek na każdą okazję: bo możliwości jest naprawdę dużo, a jeśli tylko konkretne modele pasują do płóz danej pary butów, można je dowolnej chwili wymienić. W ten sposób, można dzięki jednej parze rolek zaznać różnych rekreacyjnych przygód. Kupując pierwszą parę rolek, najczęściej wybiera się model do jazdy fitness: z niedużymi i miękkimi kółkami, które nie pędzą zbyt szybko i dobrze trzymają się drogi. Jednak później, można samemu zdecydować, na co ma się ochotę – a wystarczy przejrzeć zasoby kółek do rolek w sklepie sportowym.