Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
GotoweNaSlub.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Łóżko dla dziecka – jak wybrać?

Łóżko jest jednym z podstawowych elementów wyposażenia każdego pokoju, również dziecięcego. Jakie łóżko wybrać, by sprawdziło się w pokoju malucha, a jaki mebel spodoba się małej kobiecie? O czym pamiętać, wybierając dziecięce łóżko?

Łóżko dziecięce- o czym pamiętać?

Łóżko dziecięce to prawdziwe wyzwanie aranżacyjne. Każdy rodzic chce, by mebel spełniał oczekiwania dziecka, a jednocześnie by był dla niego bezpieczny. Pojawia się więc pytanie, jakie łóżko dziecięce wybrać, by sprawdziło się najlepiej?

Spore znaczenie przy wyborze odpowiedniego łóżka ma wiek dzieci. Inny mebel wybierzemy dla maluszków, zupełnie inny dla starszych dzieci. Najważniejsze jest oczywiście bezpieczeństwo. Wybieraj łóżka z barierkami, które będą zabezpieczały przed upadkiem dziecka. Poza tym, warto wybierać modele, które są odporne na uszkodzenia mechaniczne- w dziecięcym pokoju przecież tak wiele się dzieje! Powierzchnia spania nie musi być duża, ale warto wybrać łóżko z szufladami na pościele dla dzieci.  Pozwolą one na wprowadzenie porządku i ładu w dziecięcym pokoju.

Łóżko dla dziewczynki- jakie wybrać?

Łóżko dla dziewczynki powinno być delikatne i dziewczęce. Oczywiście, prym wiodą pastelowe barwy, w szczególności róż, ale równie dobrym pomysłem są łóżka z ulubionymi postaciami z bajek. W pokoju dziecięcym taki motyw zawsze się sprawdzi. Istotne jest dopasowanie odpowiedniego materaca do danego łóżka. Wygodny materac zapewni komfort i odpowiednie podarcie na kręgosłupa dziecka, co jest niezwykle istotne. Łóżka dla dziewczynek posiadają często ochronną barierkę, która jest doskonałym zabezpieczeniem, a do tego wygląda niezwykle urokliwie.

Łóżko piętrowe do pokoju dziecięcego

Jeżeli dziecięcy pokój jest niewielki i dzieli go rodzeństwo, być może najlepszym możliwym rozwiązaniem będzie łóżko piętrowe. Pozwala ono na zaoszczędzenie sporej ilości miejsca. Zajmuje tyle przestrzeni, co jedno pojedyncze łóżko, a pozwala na wygodne umeblowanie pokoju dwójki rodzeństwa. Takie łóżka również warto wybierać z troską o bezpieczeństwo dzieci. Wyjątkową uwagę należy przykładać do zabezpieczenia drabinki na górne piętro, a także do ochronnej barierki, szczególnie na górnym łóżku. Oprócz tego, że łóżko piętrowe jest bardzo praktyczne, dzieci je wręcz uwielbiają!

Łóżka dziecięce najwyższej jakości

Wybierając łóżko do pokoju dziecięcego, stawiaj na najwyższą jakość i bezpieczeństwo. Stylistyka jest oczywiście ważna, jednak o wiele ważniejsze jest, by dziecko mogło bezpiecznie i wygodnie wypoczywać, nabierając sił do poznawania świata każdego dnia.