Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
GotoweNaSlub.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Najlepsze zabawki dla przedszkolaka – krótki poradnik

Twoja pociecha poszła właśnie do przedszkola i zastanawiasz się jaką zabawkę kupić? Zapoznaj się zatem z naszym krótkim poradnikiem na ten temat

Dziecko w wieku przedszkolny potrzebuje zupełnie innych zabawek niż maluszki. Zabawka dla dziecka, które pójdzie do przedszkola powinna nie tylko sprawiać radość ale również wspierać prawidłowy rozwój dziecka. W tym poradniku postaramy się zatem podpowiedzieć, na co zwrócić uwagę przy wyborze zabawek dla dzieci, które poszły właśnie do przedszkola.

Najważniejsze kwestie podczas wyboru zabawki dla przedszkolaka

Każde dziecko jest inne i rozwija się w nieco odmiennym tempie niż pozostali rówieśnicy. W pierwszych latach życia pociechy nie jest to zbyt istotne, ponieważ w głównej mierze maluszkom kupuje się zabawki sensoryczne czy też interaktywne. W przypadku przedszkolaków, czyli dzieci w wieku od 4 do 5 lat ta kwestia nieco się jednak komplikuje. W tym przedziale wiekowym dzieci mają już bowiem własne preferencje, ukochane postacie z bajek czy też aktywności fizyczne, które preferują. Wybierając zatem zabawki dla przedszkolaka należy cały czas mieć na uwadze preferencje pociechy – pamiętajmy, że zabawka ma na pierwszym miejscu sprawiać radość.

O czym pamiętać wybierając zabawkę dla dziecka w wieku przedszkolnym?

Podchodząc do tematu zakupu zabawki dla przedszkolaka należy wziąć pod uwagę takie aspekty jak płeć dziecka ( mimo, że zabawki są w większości uniwersalne niektóre mogą występować w kolorystyce bardziej odpowiadającej dziewczynkom lub chłopcom ), różnorodność zabawek ( jeżeli pociecha posiada już jakiś rodzaj zabawki lepiej zainwestować w coś innego ), funkcjonalność zabawki ( mowa tutaj o walorach edukacyjnych zabawek – warto aby oprócz rozrywki pomagały również w prawidłowym rozwoju przedszkolaka ) oraz bezpieczeństwo ( mimo, że dzieci w wieku przedszkolnym są już zazwyczaj rozsądne i uważne zabawki powinny posiadać wszystkie niezbędne certyfikaty bezpieczeństwa, aby rodzic miał pewność, że pociecha nie będzie narażona na niebezpieczeństwo ).

Top 5 najlepszych pomysłów na zabawkę dla przedszkolaka

1. Zabawkowa kuchnia

Zabawkowe kuchnie to idealny pomysł na prezent dla przedszkolaka. Dzieci w tym wieku kochają odgrywać rolę ze świata dorosłych. Kuchnia zabawkowa pozwoli im wcielić się w kucharza i zaznajomić dziecko ze światem przyrządzania potraw co zaowocuje w przyszłości.

2. Puzzle

Puzzle to idealny pomysł na zabawkę dla dzieci, które uwielbiają manualne zajęcia i mają dobrze rozwiniętą wyobraźnię. Wystarczy dobrać zestaw dopasowany do preferencji przedszkolaka i tym samym zapewnić mu rozrywkę na długie godziny.

3. Gry edukacyjne

Do tej kategorii zaliczają się wszystkie gry, które łączą zabawę z nauką jak quizy, gry wykorzystujące interaktywne elementy itd. Dzięki grom edukacyjnym można w prosty sposób zaznajomić dziecko ze światem cyferek oraz literek.

4. Pojazd na akumulator

Ten pomysł na zabawkę skierowany jest dla dzieci, które od najmłodszych lat wykazują zainteresowanie motoryzacją. Napędzany akumulatorami pojazd przypominający prawdziwy samochód pozwoli dziecku poczuć się jak prawdziwy kierowca! Dziecku preferuje maszyny rolnicze? Nie ma problemu – na rynku są pojazdy na akumulator dla maluchów wzorowane na ciągnikach. Syn lub córka chciałaby móc pojeździć jeepem? To również nie problem. W dobrych sklepach z zabawkami można znaleźć tego rodzaju jeepy na akumulator dla dzieci ( na przykład tutaj – https://www.ebajlandia.pl/Jeepy-c194 ).

5. Klocki

Klocki Lego czy też klocki drewniane to również idealny pomysł na zabawkę dla przedszkolaka. Klocki dają dziecku szansę na wykazanie się kreatywnością, rozwijają wyobraźnię oraz pomagają zdobyć nowe zdolności manualne.