Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
GotoweNaSlub.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Pielęgnacja zniszczonych włosów od A do Z – czy takie włosy można farbować?

Można powiedzieć, że włosy są naszą wizytówką. Piękne i zadbane dodają animuszu i pewności siebie. Jednak niewłaściwa pielęgnacja, zbyt częste farbowanie mogą spowodować ich zniszczenie czy uszkodzenie. Dziś podpowiemy Wam, jak dbać o włosy zniszczone. Dowiecie się również, czy można je farbować.

Jak dbać o włosy zniszczone? Właściwa pielęgnacja to podstawa

O włosy trzeba dbać i to fakt niezaprzeczalny. Jednak trzeba też zdawać sobie sprawę, że wystarczy tylko nieodpowiednie dobranie kosmetyków, nieprawidłowa dieta czy częsta koloryzacja i już mogą stracić swój blask. Często stają się matowe i do tego przesuszone. Nie zawsze więcej znaczy lepiej. Dlatego też pielęgnacja musi być przemyślana i dopracowana. Na pewno podstawą jest nawilżanie, co nie oznacza natłuszczania. Zatem mitem jest to, że sebum ze skóry głowy nawilża włosy. Podobnie nieprawdą jest to, że włosy trzeba myć jak najrzadziej. Zatem czas przejść do szczegółów. Raz w tygodniu warto stosować olejek roślinny, który skutecznie nawilża włosy. Jednak i tutaj znaczenie ma produkt, jaki wybierzecie. Świetnie sprawdzi się olejek kokosowy, który nie powoduje żółknięcia włosów blond. Bez obaw można go stosować do każdego koloru włosów – jest w pełni neutralny. Przypominamy, że olejek zawsze nakładamy na oczyszczone włosy, najlepiej zaraz po umyciu i wysuszeniu. Bierzemy odrobinę kosmetyku i aplikujemy go pasmo po paśmie. Na koniec przeczesujemy włosy i ponownie aplikujemy olejek. Najlepiej potrzymać go na włosach przynajmniej przez 20 minut. Jeżeli Wasze włosy są bardzo zniszczone, to koniecznie nałóżcie olejek na całą noc. Oczywiście w takim przypadku trzeba zabezpieczyć włosy, tak aby olejek nie zabrudził poduszki czy piżamy. Wystarczy kosmyki spiąć i założyć czepek ochronny. Rano zmywamy olejek i myjemy włosy metodą OMO. Na czym polega? To proste, otóż na początek myjemy włosy odżywką do włosów, następnie szamponem. Tutaj polecamy kosmetyki z kwasem hialuronowym, który dogłębnie wnika we włosy i do tego tworzy film ochronny, chroniąc je przed dalszymi uszkodzeniami. Na koniec nakładamy maskę. Rekomendujemy produkt z ceramidami, które działają niczym cement, odbudowując mikrouszkodzenia.

Czy słabe włosy można farbować? Czas poznać odpowiedź na to pytanie

Farbowanie włosów jest jednym z najbardziej popularnych zabiegów fryzjerskich. Rzeczywiście naprawdę sporo kobiet farbuje włosy i trzeba przyznać, że koloryzacje blond są najmodniejsze. Jednak farbowanie może osłabiać włosy, dlatego też nie należy robić tego zbyt często. Farba do włosów blond często ma w składzie amoniak, który utrwala kolor, wnikając w głębokie warstwy. Jednak wbrew wielu opiniom nie powoduje on przesuszania się włosów, zatem farbowanie raz na 3 miesiące połączone z odpowiednią pielęgnacją nie powinno być szkodliwe. Oczywiście już po dwóch miesiącach widoczny jest odrost, który jak wiadomo nie prezentuje się dobrze, szczególnie, gdy jest ciemny, a włosy jasne. W takim przypadku zdecydowanie lepiej zdecydować się na tonowanie. Choć nie zakryje odrostu w całości, to jednak odświeży kolor. Toner nie wnika w strukturę włosa, ale go oblepia. Mamy jeszcze inny life hack, jak sprawić, że odrost będzie mniej widoczny. Otóż możecie zdecydować się na refleksy na włosach – koniecznie w różnych odcieniach blondu połączonego z subtelnym odcieniem miodu.