Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
GotoweNaSlub.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Piżama party dla dzieci – jak zorganizować?

Piżama party to oryginalny pomysł na imprezę urodzinową, kinderbal lub zwykłą nocowankę w gronie przyjaciół. Dla najlepszego efektu, poza piżamowym kodem ubioru, zadbaj też o dekoracje, dobrą muzykę i estetycznie podane przekąski. Zobacz, co robić na piżama party i jak zorganizować takie przyjęcie.

Udana impreza w stylu piżama party to okazja do długich rozmów w ciemnościach, zwierzeń i nie przespania całej nocy. Takie wydarzenia są cennym wspomnieniem dla maluchów i na długo zostają w ich pamięci.

Zaproszenia na piżama party

Organizując piżama party, zadbaj o to, aby rzeczywiście wszyscy goście przynieśli ze sobą piżamy. To najważniejsza część całego wydarzenia, dlatego warto poinformować o niej np. na zaproszeniu, które wręczysz małym uczestnikom lub ich rodzicom. Dzięki temu, że każde z dzieci będzie w piżamie, wszyscy poczują się potraktowani na równi i unikniesz konfliktów.

Na zaproszeniach dodaj też informację o tym, co dzieci mogą zabrać ze sobą na piżamową imprezę. Najważniejsze akcesoria to:

  • koce;
  • śpiwory;
  • ulubione maskotki lub poduszki;
  • przybory higieniczne (szczoteczki, ręczniki).

Stwórz tajemniczy wystrój

Postaw na dekoracje, dzięki którym zwykła nocowanka stanie się prawdziwym kinderbalem. Wykorzystaj foliowe balony albo ekologiczne papierowe rozety i girlandy, aby w kilka chwil zmienić wystrój pokoju dziecięcego w magiczną krainę tajemnic, idealną do snucia nocnych opowieści pod kocem. Mnóstwa inspiracji i wysokiej jakości produktów dostarczy Ci sklep z dekoracjami Balloonlandia.

Co można robić na piżama party?

Niech piżamowe przyjęcie będzie okazją do dziecięcej swawoli. Wojny na poduszki, gry planszowe, wspólne oglądanie filmów – to tylko niektóre z możliwości. Puść wodze fantazji; uruchom projektor i wyświetl na ścianie teksty piosenek. Stwórz dzieciom mini karaoke i pokaż, że tak naprawdę każdy może śpiewać. Potem trochę ruchu, czyli wyścigi w śpiworach, zabawa w ciuciubabkę i chowanego. Na koniec wieczoru zaproponuj snucie tajemniczych podróżniczych opowieści przy lekko przygaszonym świetle lampki lub latarki.

Przekąski na imprezę piżamową

Pamiętaj, że piżama party to bitwy na poduszki, zabawy w kalambury i chowanego, dlatego dla bezpieczeństwa zrezygnuj z klasycznej zastawy i zastąp ją kolorowymi jednorazowymi sztućcami, kubeczkami i talerzykami. Ulubione przekąski umieść w jednym miejscu, stwórz tam słodki kącik, z którego dzieci w dowolnym momencie będą mogły coś zjeść lub wypić.

Przygotuj kolorowe szaszłyki z owoców, tosty i mini kanapki. Zdrowszą alternatywą dla chipsów będzie własnoręcznie przygotowany popcorn i pieczone frytki, a do picia poza zimnymi napojami zaproponuj maluchom ciepłe kakao.

Podarunki dla małych gości

Po zakończonej imprezie piżamowej możesz podarować maluchom mały drobiazg, który przedłuży radosną atmosferę i będzie pamiątką z przyjęcia. Może to być foliowy balon z pierwszą literą imienia, zmywalny tatuaż albo kolorowa pianka do kąpieli.