Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
GotoweNaSlub.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Jak samodzielnie wykonać kalendarz adwentowy?

Każdego roku wraz z początkiem adwentu wielu rodziców decyduje się na zakup kalendarzy adwentowych dla swoich dzieci. W sklepach można znaleźć duże tekturowe bombonierki z małym okienkiem ze słodyczami na każdy kolejny dzień adwentu. Jeśli mamy odrobinę czasu i chęci, zamiast sklepowego skromnego kalendarza możemy postarać się o znacznie ciekawszą i własnoręcznie wykonaną alternatywę. Jak samodzielnie wykonać kalendarz adwentowy?

Krótka historia kalendarza adwentowego

Kalendarz adwentowy to wyjątkowy sposób na celebrowanie każdego kolejnego dnia przybliżającego nas do świątecznego czasu. Tradycja ta wywodzi się z Niemiec i ma swoje początki już w XIX wieku. Pierwsze kalendarze były tworzone w postaci wieńców, na których umieszczano kolejne świeczki wraz z drobnymi upominkami. Miało to na celu przede wszystkim płynne połączenie celebracji świąt z życiem codziennym. Na początku XX wieku tradycja ta rozprzestrzeniła się na inne kraje Europy, a z czasem także świata.

Kalendarz adwentowy domowej roboty – czego potrzebujemy?

Aby samodzielnie wykonać kalendarz adwentowy, potrzebujemy kilku podstawowych elementów. Musimy także zastanowić się, jakiego rodzaju upominki umieścimy na każdy kolejny dzień adwentu.

Jako opakowania na drobne podarki doskonale sprawdzą się naturalne woreczki prezentowe wykonane z bawełny lub lnu. Świetnie prezentują się one w świątecznej kompozycji, dodając jej naturalnego charakteru. Każdy z prezentowych woreczków na kalendarz adwentowy warto oznaczyć odpowiednią cyfrą informującą, w którym z dni adwentu należy po niego sięgnąć. Oprócz woreczków będziemy potrzebować także mocnego sznurka, którym połączymy wszystkie części kalendarza. Ponadto warto przygotować sobie także nożyczki oraz zestaw dodatkowych dekoracyjnych elementów do upiększenia całej kompozycji – wstążek, bombek choinkowych, naklejek świątecznych lub światełek.

Kalendarz adwentowy – woreczki z upominkami

Samodzielne przygotowanie kalendarza adwentowego nie jest rzeczą trudną czy skomplikowaną. Kiedy mamy już naszykowane niezbędne elementy, możemy przystąpić do łączenia ich w całość. Wszystkie przygotowane woreczki prezentowe z nadrukowanymi lub naklejonymi na nich cyframi oznaczającymi kolejne dni łączymy przy pomocy sznurka lub dratwy. Możemy ułożyć je zarówno w linii prostej, jak i w dowolnym kształcie, na przykład nieodzownie kojarzącej się ze świętami choinki. Możemy również umieścić woreczki na różnych wysokościach, przywiązując je na sznurkach do wybranego elementu umieszczonego w poziomie – grubszego sznura lub – dla miłośników naturalnego stylu – gałęzi. Całość ozdabiamy świątecznymi światełkami, bombkami i innymi detalami nawiązującymi do świąt Bożego Narodzenia.

Jeżeli uznamy, że samodzielne wykonanie kalendarza adwentowego nie jest dla nas, gdyż brakuje nam czasu czy odpowiednich umiejętności manualnych, nic straconego! Możemy skorzystać z gotowych zestawów adwentowych, które wystarczy tylko rozłożyć i umieścić w nich wybrane upominki.

Kalendarze adwentowe – pomysły na upominki

W woreczkach prezentowych kalendarza adwentowego możemy umieścić najróżniejszego rodzaju prezenty lub drobne upominki. Mogą to być słodycze czy niewielkie figurki – zarówno zwykłe zabawki, jak i postaci związane ze świętami. W ostatnim czasie popularne są także kalendarze adwentowe ze skarpetkami, kosmetykami lub książkami – te rozwiązania sprawdzą się nie tylko dla dzieci, lecz także dla nieco starszych miłośników radosnego oczekiwania na święta. Na tym jednak nie kończą się nasze możliwości – opcji jest znacznie więcej, a ogranicza nas wyłącznie nasza wyobraźnia. W bawełnianych woreczkach prezentowych możemy umieścić także naklejki, ozdoby do włosów, szkolne przybory, a w przypadku wersji dla dorosłych – próbki kawy lub herbaty, biżuterię czy drobne dekoracje.