Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
GotoweNaSlub.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Wyczekiwane premiery ze świata gier planszowych – kalendarz i nowiny

rodzina gra w grę planszową

2020 obfituje w liczne nowości planszowe, od strategicznych po imprezowe! Do końca roku bliżej niż dalej, ale premiery jeszcze się nie skończyły, a wśród nich znajdują się również dodatki i nowe edycje starszych klasyków.

Fanów samodzielnych gier bez prądu zachęcamy do zerknięcia w poniższy kalendarz premier gier planszowych z najciekawszymi propozycjami.

Sierpień nie powiedział ostatniego słowa

Lato ma się ku końcowi, ale zanim zacznie się jesień, na sklepowe półki wpadnie jeszcze kilka gorących nowości:

 • Welcome to… Nowe Las Vegas – część serii “Welcome to…”, w której gracze wcielają się w architektów zaproszonych do udziału w nowym projekcie. Bohaterowie staną przed wyzwaniem zbudowania Nowego Las Vegas, pełnego kasyn i luksusowych hoteli.
 • Wielki Połów. Coś dla fanów wędkarstwa! Za pomocą wędki, kołowrotka i muchy zmierzycie się o tytuł najlepszego wędkarza. Mechanika jest niezwykle prosta, jednak by wygrać, trzeba opracować zmyślną strategię i dopasowywać ją do zwrotów akcji.
 • Yggdrasil – Kroniki. Gra, której wielu wypatrywało – piękna oprawa graficzna komplementowana obrotową, wielopiętrową planszą i mitologia wikingów. Gracze w postaci nordyckich bogów przystępują do próby ocalenia Yggdrasila przed złośliwym Lokim.
 • Pracownia Snów (Dreamscape). Piękna, baśniowa propozycja dla marzycieli, w której szukamy odłamków sennych i tworzymy z nich kompletne sny.

Wrzesień i październik tuż za rogiem

Jesień będzie czasem kolorowych premier, o zarówno prostych jak i złożonych rozgrywkach, wśród których wyróżniają się:

 • Wyspa Przygód. Grupa podróżników rozbija się na bezludnej wyspie. Musi teraz walczyć o przetrwanie, zbudować obóz i zdobyć jedzenie… Brzmi znajomo? “Wyspę…” z Robinsonem Crusoe łączy wiele podobieństw, jednak celuje ona w mniej doświadczonych graczy i rodziny z dziećmi.
 • Wenecja oraz Ragusa przedstawiają tytułowe miasta z okresu renesansu. W obu grach rozgrywka nastawiona jest na rozwijanie ich ekonomii, z dbałością o własny zysk. To doskonałe propozycje dla tych, którzy lubią dużą ilość interakcji z innymi graczami.
 • Everdell: Zimowy SzczytPerłowy Potok oraz Święto Lata. Fanów tej przepięknie wydanej gry na pewno ucieszy wieść o trzech zbliżających się dodatkach, które, zachowując baśniowy wygląd podstawki, zwiększają liczbę graczy do sześciu, wprowadzają nowe lokacje oraz rozszerzają mechanikę o nowe atrakcje.

Zimowy powiew z listopada i grudnia

Chociaż listopad kontynuuje klimatem wydawanych tytułów poprzednie miesiące, końcówka roku odznacza się cięższym i mroczniejszym klimatem:

 • Calico to urocza gra puzzlowa, w której szyjąc idealny pled, staramy się przyciągnąć na niego jak najwięcej zaspanych kociaków! Na pewno wpadnie w gusta młodszym graczom i umili rodzinne wieczory, kiedy w okna pukać będzie plucha.
 • (nie)Powinieneś – pozycja z gatunku imprezowych na wesoło, autorów słynnych Kart Dżentelmenów, o tej samej mechanice i przebiegu rozgrywki. Tylko dla ludzi o niepohamowanym poczuciu humoru!
 • 303 Squadron. Poważna strategia kooperacyjna, oparta na historycznych wydarzeniach, w których brał udział legendarny Dywizjon 303. Ten tytuł to skarb na półkach patriotów oraz miłośników historii.
 • Władcy Nocy (Masters of the Night). Mroczna gra, w której wampiry muszą ze sobą współpracować, aby odbudować dawną potęgę swojego klanu.

To jeszcze nie koniec!

Oprócz tych o wyznaczonych datach, do końca roku zapowiedziano pojawienie się wielu innych tytułów, jak radosne Shushi Roll, osadzone w majańskiej mitologii Mezo, rozkręcające imprezę Latające Burrito czy klimatyczne Brass: Birmingham. Bez względu na to, w jakich typach gier planszowych gustujecie, jest czego wypatrywać!