Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
GotoweNaSlub.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Jak uczyć się angielskiego przez Skype z native speakerem?

Każdy ma swój własny sposób nauki języka angielskiego. Jednak wiele osób twierdzi, że szkolne metody w ich przypadku się nie sprawdziły. Jak zatem uczyć się języka, aby go przyswoić? Może warto pobierać lekcje przez Skype? Dowiedz się, jak mogą wyglądać takie zajęcia.

Gra w słowa – metoda dobra na początek przygody z angielskim przez Skype

Nauka angielskiego przez Skype nie ma nic wspólnego z tradycyjnymi lekcjami w szkole. Szkolne lekcje języka wszystkim nam przeważnie kojarzą się z czytankami i serią pytań pod tekstem. Nic ciekawego.

Jeśli dopiero zaczynasz uczyć się angielskiego przez Skype, Ty i Twój lektor musicie się poznać. Nauczyciel oceni, na jakim stopniu zaawansowania językowego jesteś. Gra w słowa jest dobrą metodą na początek. Na czym polega? Ty i Twój native speaker podajecie definicje różnych rzeczy na przykład: komputera, pracy, domu. Dzięki temu nauczyciel zorientuje się, jaki jest Twój zasób słownictwa i tak pokieruje zabawą, aby nie była ona zbyt trudna.

Korespondencja w języku angielskim

Większość osób, które uczą się angielskiego przez Skype, stawia na umiejętność mówienia w tym języku. A co z językiem pisanym? Jest tak samo ważny, jak mówiony. Zatem zacznij korespondować ze swoim native speakerem. Skype daje takie możliwości.

Opisz nauczycielowi swój dzień – na pewno obfituje w różnego rodzaju zdarzenia. To zupełnie tak, jakbyś pisał list do przyjaciela. Takie pisemne przekazywanie sobie wiadomości pozwala poznać drugą osobę tak, jak rozmowa.

Czytanie angielskiej prasy

Poznałeś już słownictwo, teraz pora na coś trudniejszego. Na pewno masz ochotę poczytać angielskie artykuły. Internet to prawdziwe bogactwo materiałów. Nie musisz od razu czytać „Forbesa” czy „New York Times’a”. Artykuły popularnonaukowe również nie będą dobrym rozwiązaniem. Zacznij od codziennej prasy. Nawet jeśli wielu rzeczy nie zrozumiesz, nauczyciel wyjaśni Ci znaczenie idiomów czy trudniejszych reguł gramatycznych.

Bajki tylko dla dzieci? Jeśli będziesz czytać je w języku angielskim, jesteś w pełni usprawiedliwiony. Te proste teksty na pewno sprawią Ci wiele radości, a także pozwolą przyswoić proste reguły i słownictwo.

Praktyczna nauka angielskiej gramatyki

Już widzisz, że nauka angielskiego przez Skype wcale nie jest nudna. Największym problemem podczas zajęć jest zazwyczaj przyswajanie reguł gramatycznych. Doświadczeni lektorzy i na to mają swoje sposoby. Po prostu zacznij uczyć się angielskiej gramatyki poprzez praktykę. Możesz rozmawiać ze swoim lektorem, a on będzie dyskretnie podpytywał, dlaczego w danym zdaniu konstrukcja wygląda tak, a nie inaczej.

Aby dobrze nauczyć się języka obcego najlepiej potraktować go tak, jakby uczyło się go jako pierwotnego języka. Musisz po prostu wejść w rolę dziecka, które nie zna reguł gramatycznych tylko osłuchuje się z mową. Takie podejście do nauki angielskiego pozwala szybko i bezstresowo go opanować. Bez wkuwania zasad i bez kilku godzin dziennie spędzonych nad książkami.

Filmy w języku angielskim

Kto nie lubi oglądać filmów? Wszyscy je lubimy. Dlaczego zatem nie wykorzystać tego w nauce angielskiego przez Skype? Komunikator ma funkcje pokazu ekranu, która jest bardzo przydatna podczas włączania filmów. Oczywiście na początku nie będzie łatwo zrozumieć dialogi bohaterów, jednak od czego jest nauczyciel? Wyjaśni Ci wszystkie zawiłości językowe i nowe słówka. Możecie oglądać seriale, filmy pełnometrażowe lub bajki dla dzieci. Każda metoda jest dobra.

Już wiesz, w jaki sposób można się uczyć angielskiego przez Skype. Wiele zależy tu także od lektora, jego doświadczenia i kreatywności.