Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
GotoweNaSlub.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Pojazdy elektryczne – doskonały prezent dla dziecka

Z wiekiem, potrzeby dzieci związane z rozrywką wzrastają. W dalszym ciągu są one ciekawe świata, okazuje się jednak, że jednocześnie szybko nudzą się wykonywaniem jednej czynności. Na pewnym etapie rozwoju jest to zupełnie normalne.

Jednak w przypadku kilkulatków, proste zabawki, jak klocki, czy figurki nie są już tak fascynujące. Co w takim razie można kupić dziecku w ramach prezentu? Jest na to kilka rozwiązań.

Szeroki wybór pojazdów elektrycznych

Zabawki elektryczne to świetny prezent dla dzieci. Jednak w przypadku pojazdów elektrycznych warto wspomnieć o ich dwóch typach. Można tutaj mówić o zwykłych pojazdach, które steruje się za za pomocą pilota oraz o pojazdach, którymi dziecko może jeździć. W tym drugim przypadku to w szczególności spora frajda dla dziecka. Co więcej, pojazdy tego typu mogą być użytkowane już przez dzieci od 5 roku życia.

Jak wybrać pojazdy elektryczny dla dziecka?

W pierwszej kolejności bardzo istotne jest, po jakim terenie będzie poruszać się dziecko. W przypadku dróg asfaltowych, chodników, czy po prostu podjazdu koło domu sprawdzi się akumulator o mniejszej mocy – 6 V. W przypadku trudniejszych terenów, szczególnie pagórkowatych, może okazać się, iż niezbędny będzie zakup mocniejszego pojazdu elektrycznego, z akumulatorem o mocy 12 V.

Pojazd elektryczny z pilotem czy bez?

Niektóre modele pojazdów elektrycznych oferują możliwość sterowania zarówno za pomocą kierownicy, jak również specjalnego pilota. Wydaje się, iż w przypadku młodszych dzieci zakup pojazdu z pilotem jest rozsądnym rozwiązaniem. Wszystko dlatego, iż pozwala on na kontrolę nad torem jazdy dziecka oraz jego skorygowaniem w razie potrzeby.

Dodatkowe akcesoria do pojazdu elektrycznego

Obok standardowego wyposażenia pojazdu, którym są pedały gazu oraz hamowania, jak też kierownica, czy światła, można także skorzystać z dodatkowych elementów, które urozmaicą pojazd. Chodzi tutaj między innymi o lusterka boczne, radio mp3, czy klakson. Dzięki temu dziecko będzie czuć, jakby prowadziło autentyczny samochód, również sprzyjać będzie niezapomnianym chwilom w trakcie zabawy. Jednocześnie to dobry moment do tego, by rodzice udzielili dziecku informacji na temat podstaw ruchu drogowego, zarówno względem pojazdów, jak również pieszych.