Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
GotoweNaSlub.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Przyjęcie urodzinowe — Czyli kilka pomysłów na zorganizowanie urodzin

Przyjęcie urodzinowe to dzień, który chcemy, z pewnością spędzić przyjemnie, w gronie bliskich oraz zapamiętać spotkanie na długi czas. Aby tak było, przeważnie planujemy imprezę lub atrakcje urodzinowe starając się, aby przyjęcie było oryginalne, nieszablonowe i sprawiło wszystkim wiele radości. Bardzo często już na samym początku brakuje nam pomysłów na zorganizowanie tego przyjęcia, a dalsze poszukiwanie inspiracji jest bardzo trudne. Istnieje jednak kilka ciekawych pomysłów na zorganizowanie urodzin dla siebie lub bliskich, które przedstawiam poniżej.

Wycieczka do Krakowa i po Krakowie

Kraków jest jednym z najpiękniejszych miast w Polsce. Starodawne uliczki, klimat czy wiele zabytków oraz restauracji sprawia, że Kraków możemy wybrać na miejsce obchodzenia swoich urodzin. W tej opcji nasze przyjęcie urodzinowe zorganizować możemy w samym centrum Krakowa np. na Starym Mieście. W tej okolicy istnieje wiele restauracji oraz lokali, które oferują wynajęcie sali na urodziny, oraz przygotowanie całej imprezy. Będziemy mogli zatem wraz z przyjaciółmi świętować urodziny w jednym z lokali w sposób tradycyjny i zjeść np. kolację czy urodzinowy tort w historycznej lokalizacji. Jako że restauracje te położone są w samym sercu Krakowa, będziemy mogli wybrać się również na spacer, zwiedzanie zabytków Krakowa czy po prostu odwiedzić pobliskie miejsca. Bez większego problemu powinniśmy znaleźć nocleg w pobliżu wynajętego lokalu lub zarezerwować wynajem sali w jednym z hoteli, hosteli itp. Dzięki temu będziemy mieli idealną bazę wypadową, przygotowane przyjęcie i wiele możliwości spędzenia tego dnia w gronie bliskich.

Lokale tematyczne

Drugim pomysłem na zorganizowanie urodzin jest wynajęcie lokalu tematycznego. Obecnie — szczególnie dużych miastach nie powinniśmy mieć z tym problemu. Istnieje bowiem wiele lokali, które są stylizowane na starodawne, westernowe bary, bary Amerykańskie czy miejsca magiczne. Listę oryginalnych i tematycznych lokali znajdziemy na stronach oferujących spis restauracji. Wiele z nich będzie również reklamowało się np. w Google pod hasłami “lokale urodzone” itp. Impreza tematyczna może być doskonałym sposobem na urozmaicenie corocznych tradycyjnych przyjęć domowych. Dużym plusem tego rodzaju rozwiązania jest wygoda. Lokal zadba o catering, przygotuje atrakcje oraz samą salę do zabawy. Bardzo często np. w lokalach meksykańskich czy włoskich otrzymamy również lokalne tematyczne menu, dzięki czemu będziemy mogli wraz z gośćmi spróbować dań, których nie jemy na co dzień. Ceny za organizację takich imprez zaczynają się od ok. kilkudziesięciu złotych od osoby, co nie jest zbyt wygórowaną ceną, jeśli zależy nam na oryginalnych urodzinach.

Szalony wypad ze znajomymi

Urodziny bardzo często zachęcają nas do podejmowania ryzyka i przeżycia czegoś, czego jeszcze nigdy nie robiliśmy. Jednym z ciekawszych pomysłów na spędzenie urodzin jest całkowicie spontaniczny wypad ze znajomymi np. za granicę. W taką wycieczkę możemy udać się na jeden lub dwa dni. Z pewnością, jeśli zależy nam na oryginalnym i ciekawym spędzaniu czasu w gronie znajomych, opcja ta sprawdzi się idealnie. Obecnie po terenie Unii Europejskiej podróżować możemy jedynie z dowodem osobistym. Ceny biletów lotniczych oraz noclegów są niskie i porównywalne z tymi w Polsce. Ciekawymi kierunkami może być np. Londyn. Rzym czy Barcelona. Jeśli planujemy dużo wcześniej swoje urodziny, możemy w atrakcyjnej cenie zarezerwować bardzo wiele ciekawych biletów w różne zakątki Europy. Osoby zaproszone na taki wypad również będą zadowolone z tak oryginalnego przyjęcia urodzinowego. Choć na takie rozwiązanie nie decyduje się zbyt wiele osób, to wypicie szampana pod wieżą Eifela czy wzniesienie toastu na plaży w Hiszpanii będzie wspominane bardzo długo przez gości, jak i solenizanta.

Porada: Wyjazd taki należy zaplanować co najmniej kilka dni wcześniej. Musimy w tym czasie pobrać zaświadczenie o ubezpieczeniu zdrowotnym w Polsce, wykupić ubezpieczenie podróżne, zarezerwować nocleg oraz bilety. Choć może być to niezobowiązująca wycieczka, musimy zadbać o te elementy, aby wypad urodzinowy przebiegł pomyślnie, a my moglibyśmy się skupić na świętowaniu, a nie rozwiązywaniu nieprzewidzianych sytuacji.

A może domówka?

Domówki to wbrew pozorom nie relikt przeszłości, a ciekawa alternatywa dla wizyty w klubach czy przygotowywania standardowego przyjęcia urodzinowego. Tego typu rozwiązanie jest idealne, jeśli chcemy niezobowiązująco spędzić czas ze znajomymi, potańczyć czy po prostu spotkać się z bliskimi w ten dzień. Domówki mogą mieć różny charakter, ale w najpopularniejszej wersji wystarczy jedynie muzyka, przekąski, balony urodzinowe i doborowe towarzystwo. Catering obecnie możemy zamówić na konkretną godzinę, co będzie bardzo dużym udogodnieniem. Ten rodzaj imprezy jest również dobrym rozwiązaniem, jeśli nie lubimy hucznych jubileuszy oraz gwaru i zamieszania. Możemy przygotować np. degustację serów i win oraz po prostu spędzić czas ze znajomymi. Bardzo często rozwiązanie to będzie lepszym pomysłem, niż sztuczne wyprawienie imprezy w klubie gdzie mogą znajdować się obce osoby lub stawianie na sprawdzone pomysły. Dużym plusem tej opcji jest również niski koszt imprezy. Jeśli nie chcemy przeznaczyć na ten cel wielu pieniędzy, możemy zorganizować właśnie domówkę.

Wynajęcie limuzyny i odwiedzanie wielu pubów

Jeśli zależy nam na hucznym obchodzeniu swoich urodzin oraz mamy paczkę zgranych znajomych, trafionym pomysłem może być wynajęcie limuzyny oraz odwiedzanie pubów w danym mieście. Jest to scenariusz podobny do tego znanego z wieczorów panieńskich czy kawalerskich, ale zapewnia równie dużo zabawy oraz gwarantuje niezapomnianą imprezę urodzinową. Obecnie bez większego problemu powinniśmy wynająć na jedną noc limuzynę z kierowcą. Wypicie toastu czy zabawa w najlepszych klubach w mieście z pewnością przypadnie do gustu młodym osobom, a sama impreza urodzinowa będzie jeszcze długo wspomniana. Ta propozycja jest alternatywą dla spędzania urodzin w taki sam sposób od wielu lat. Nie musimy również planować całego przyjęcia oraz denerwować się czy wszystko uda się zgodnie z planem. Jeśli zatem jesteśmy osobami spontanicznymi i lubimy działać pod wpływem impulsu, nasze urodziny lub urodzony znajomych możemy zorganizować właśnie w taki sposób.