Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
GotoweNaSlub.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Stoliki ogrodowe dla małego balkonu – jak wykorzystać niewielką przestrzeń?

Zwłaszcza podczas pandemii doceniliśmy, jak wielkim luksusem jest balkon, nawet ten malutki! Kawałek przestrzeni na świeżym powietrzu jest doskonałym przedłużeniem mieszkania, wręcz dodatkowym pokojem, gdzie możemy się zrelaksować czy uprawiać kwiatki lub nawet warzywa czy zioła. W obecnym budownictwie, zwykle balkony nie mogą pochwalić się pokaźnym metrażem, ale spokojnie, da się coś z tym zrobić! Niewielki taras czy balkon nie musi oznaczać rezygnacji z wygody i stylowego wyposażenia. Wystarczy odpowiednio dobrać stolik ogrodowy, który doskonale wpasuje się nawet w ograniczoną przestrzeń! W tym artykule podzielimy się naszymi eksperckimi poradami dotyczącymi aranżacji małych balkonów, a także przedstawimy różne rodzaje stolików ogrodowych, które pomogą w wykorzystaniu niewielkiej przestrzeni! Zapraszamy do lektury.

Niewielki stolik zawieszany na poręczy

Absolutny hit i jedno z naszych ulubionych rozwiązań na balkon, to stoliki ogrodowe z opcją zawieszenia na poręczy! Taki stolik zajmuje minimalną przestrzeń, a jednocześnie zapewnia miejsce do postawienia książki czy filiżanek z kawą. Może to być stolik z drewna lub metalu, który możesz łatwo zamocować na poręczy i złożyć, gdy nie jest potrzebny. To rozwiązanie z cyklu maksymalnego wykorzystania dostępnej przestrzeni, a takie lubimy najbardziej! Choć takie stoliki mają zwykle niewielki blat, spokojnie mogą też posłużyć do zjedzenia posiłku na balkonie dla dwóch osób.

Prosty stolik w kształcie walca

Mowa tutaj o stolikach w różnych kolorach i wykonanych z dowolnego materiału: może to być terakota, lastriko, beton czy nawet drewno ciosane na kształt walca. Drewniane będą najlepsze do naturalnych aranżacji, np. utrzymanych w duchu boho. Z kolei terakota będzie dobrym dodatkiem do rustykalnego stylu, a beton podkreśli aranżację industrialną lub nowoczesną. Stoliki ogrodowe w kształcie walca są idealne do małych przestrzeni, ponieważ mają niewielki średnicę, ale wystarczającą wysokość, aby umieścić na nich napoje czy książkę. Dodatkowo, zaokrąglony kształt sprawia, że optycznie taki stolik nie przytłoczy pomieszczenia.

Składane stoliki ogrodowe na balkon

Składane stoliki to prawdziwy hit dla małych balkonów! To rozwiązanie podobne do tych zawieszanych na poręczy, ponieważ również pozwala na zaoszczędzenie przestrzeni w razie potrzeby. Gdy nie są używane, można je łatwo złożyć i schować w mieszkaniu czy po prostu oprzeć o ścianę na balkonie. Wybierz stolik z aluminium, stali lub drewna akacjowego, które są trwałe i odporne na warunki atmosferyczne. Dzięki składanemu stolikowi będziesz mógł swobodnie korzystać z balkonu, a po złożeniu stolika będziesz miał więcej miejsca na relaks i inne aktywności! Aby zyskać w tym przypadku spójność, warto dokupić do zestawu krzesła z takiego samego materiału i z pasującym odcieniem.

Stolik ogrodowy i taboret w jednym, czyli funkcjonalne rozwiązanie

Jeśli masz ograniczoną przestrzeń, ale potrzebujesz zarówno stolika, jak i siedziska, warto zainwestować w stolik ogrodowy i taboret w jednym! To praktyczne rozwiązanie, które zapewnia miejsce do siedzenia i jednocześnie pełni funkcję stolika. Rozwiązań na rynku jest wiele, ale najbardziej polecamy te wykonane z rattanu. Rattan jest odporny na warunki zewnętrzne, a ponadto nada twojemu balkonowi sielskiego, naturalnego wyglądu. Warto do takiego stolika dokupić okrągłą poduszkę, którą nałożysz na blat jeśli będziesz korzystać z niego jako z taboretu. Sam rattan jak wiadomo nie jest najprzyjemniejszy, jak się na niego usiądzie, dlatego warto mieć w zanadrzu poduszkę dla poprawy komfortu.