Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
GotoweNaSlub.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Tanie wózki – dobre wózki? Jak wybrać wózek dla dziecka?

Wybór wózka dla dziecka stanowi jedną z ważniejszych decyzji, z jakimi będą musieli zmierzyć się rodzice. Wybór jest tym trudniejszy, jeśli to ich pierwsze dziecko, w związku z czym nie mieli okazji wcześniej sprawdzić konkretnych modeli w praktycznym użyciu ani zweryfikować swoich preferencji i przyzwyczajeń. Warto mieć świadomość, że wózki dziecięce towarzyszą maluchom przez wiele miesięcy, a czasem nawet i lat. Zakup musi więc być przemyślany. Podpowiadamy, na co zwrócić szczególną uwagę.

1. Wózek dziecięcy – rodzaje

2. Waga, rozmiar i funkcjonalność wózka

3. Bezpieczeństwo przede wszystkim

Czy warto brać pod uwagę tanie wózki dziecięce? Zacznijmy od tego, że modele wózków kosztujące 1500 – 2000 złotych mogą być równie dobre, a czasami nawet lepsze, niż ich odpowiedniki o wielokrotnie wyższej cenie. Liczby określające wydatek, jaki trzeba ponieść, nie powinny zatem stanowić jedynego kryterium, a tanie wózki również warto zweryfikować bliżej.

Wózek dziecięcy – rodzaje

Zacznijmy od dość oczywistego spostrzeżenia, że wózki występują w kilku wariantach. W podstawowej klasyfikacji wyróżniamy:

  • wózek głęboki – typu gondola, użytkowany przez kilka pierwszych miesięcy,
  • wózek spacerowy – służący przez dłuższy czas.

Na rynku dostępne są także wózki wielofunkcyjne łączące funkcjonalności oferowane przez gondole i wózki spacerowe, a niekiedy także fotelik samochodowy. Wspomnijmy jednak, że część rodziców tak czy inaczej decyduje się dokupić fotelik o wyższym poziomie bezpieczeństwa. W sklepach dostępne są także wózki bliźniacze oraz wózki podwójne, określane popularnie jako „rok po roku”.

Waga, rozmiar i funkcjonalność wózka

Bardzo istotnym parametrem, który być może nie przychodzi do głowy od razu, gdy analizujemy rodzaj wózka czy jego wygląd, jest waga i rozmiar określonego modelu. Z jednej strony wózek musi być na tyle duży i wygodny, by maluch mógł w nim swobodnie poruszać się, z drugiej jednak – lekki i łatwy do manewrowania. Warto wziąć pod uwagę konieczność poruszania się z nim po ulicach i w sklepach czy też schowania do bagażnika samochodu. Koniecznie trzeba zweryfikować, czy składanie i rozkładanie sprzętu nie nastręcza trudności.

Wózek powinien być wygodny nie tylko dla dziecka, ale również dla rodziców. Regulowana rączka ułatwi dopasowanie ustawień do wzrostu, a regulowany podnóżek i oparcie pomogą dziecku utrzymać prawidłową pozycję.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Bezpieczeństwo dziecka jest najważniejsze, a potwierdzają je odpowiednie certyfikaty. Niezależnie od nich dobrze sprawdzić, jak działają pasy bezpieczeństwa oraz hamulce, a także czy stelaż wózka jest stabilny.

Jak widać, wybór odpowiedniego wózka dla dziecka to ważne zadanie, które wymaga dokładnego zastanowienia i porównania różnych opcji.