Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
GotoweNaSlub.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Bezpieczeństwo dziecka w czasie posiłku – zadbaj o odpowiednie akcesoria

Małe dziecko, gdy zaczyna uczyć się jeść musi być odpowiednio przypilnowane przez rodziców. Brak asekuracji przy posiłkach może skończyć się nieprzyjemnie dla malucha, a nawet niebezpiecznie. Bardzo ważnym etapem jest nauka jedzenia sztućcami. Nie mogą to być sztućce dowolne, zwyczajne i wykonane z twardych tworzyw jak chociażby metale.

Sztućce dla dziecka – jakie kupić?

Sztućce dla dziecka powinny przede wszystkim być wykonane z miękkiego tworzywa. Może to być lekki plastik lub silikon. Wynika to przede wszystkim z faktu, że małe dziecko ma nawyk gryzienia, co w przypadku metalowych sztućców może skończyć się uszkodzeniami pierwszych zębów lub poranieniem podniebienia. Oprócz sztućców dla dziecka warto rozważyć także zakup odpowiedniego siedzenia, na którym dziecko będzie mogło spożywać posiłki wraz z nami przy jednym stole i jednocześnie pozostanie bezpieczne.

Gryzaki dziecięce – dlaczego warto?

Dziecko ma naturalny odruch gryzienia wszystkiego, co ma pod ręką. To zupełnie naturalny sposób poznawania i uczenia się świata przez malucha. W niektórych przypadkach nawyk ten może jednak okazać się dla niego niebezpieczny. Zwłaszcza, gdy dziecko zaczyna gryźć przypadkowe przedmioty, które bywają niestety twarde. Może się to skończyć również połknięciem drobniejszych przedmiotów, co skutkować może wizytą w szpitalu. Właśnie dlatego dużo lepszym rozwiązaniem jest postawienie na profesjonalne gryzaki dla dzieci, które są wykonane z miękkiego i odpowiedniego dla maluchów tworzywa.

Postaw na atestowane produkty dla dzieci

Niebagatelną kwestią jest nie tylko rodzaj materiału, z jakiego wykonane są sztućce i dziecięce akcesoria, ale również to, by były one atestowane i spełniały wszystkie rygorystyczne normy, które obowiązują w przypadku produktów przeznaczonych dla dzieci. W ten sposób będziemy mieli pewność, że nasze dziecko jest absolutnie bezpieczne w kontakcie z takimi przedmiotami. Warto także zadbać o to, by wszystkie przedmioty używane przez nasze dziecko były regularnie dezynfekowane. Sprawdzone akcesoria dziecięce znajdziesz w sklepie https://moonbloom.pl/