Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
GotoweNaSlub.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Czy test ciążowy może się mylić ?

Czy test ciążowy może się mylić

Podejrzewanie ciąży to dla wielu kobiet stresujący oraz nerwowy okres. Jej obecność można wykryć za pomocą charakterystycznych wczesnych objawów ciąży, jak również potwierdzić wykonując odpowiednie badania i testy. Jednym z popularnych rozwiązań jest zastosowanie prostego i natychmiastowego testu ciążowego. Na czym on polega? Jaka jest wiarygodność testu? Czy test ciążowy może się mylić? Kiedy wykonać tego rodzaju badanie? Jakie można wyróżnić rodzaje testu?

Czy test ciążowy może się mylić – czym jest tego rodzaju badanie?

Test ciążowy to jedna z najpopularniejszych technik, przeprowadzana podczas podejrzeń o zajściu w ciąże. Sposób ten jest bardzo prosty do wykonania, jak również ogólnodostępny i niedrogi. Jest to zazwyczaj pierwszy środek, po który sięga potencjalna ciężarna. Czym zatem jest test? Na czym polega? Czy może się mylić?

Tego rodzaju badanie pozwala na wykrycie w moczu kobiety substancji, którą jest gonadotropina kosmkowa. Obecność tego hormonu równocześnie świadczy o zagnieżdżeniu się w błonie śluzowej macicy, jaja płodowego.

Jak wykonać test ciążowy i czy może się on mylić?

Wykonanie tego rodzaju testu jest bardzo proste. Instrukcja obsługi pakietu zamieszczona jest na opakowaniu produktu oraz dołączonej do jego wnętrza. Wykonanie analizy odbywa się poprzez zamieszczenie próbki moczu w odpowiednim miejscu, a następnie odczytanie kilka chwil na prosty do odczytania wynik.

Wykonanie próbki badawczej zależne jest od rodzaju testu oraz sposobu aplikacji moczu. Które z tych rozwiązań są najpopularniejsze? Czym się między sobą różnią?

Rodzaje testów ciążowych – który test ciążowy może się pomylić?

Obecnie na rynku możliwe jest zakupienie trzech rodzajów testów ciążowych. Różnią się one między sobą przede wszystkim sposobem naniesienie badanego moczu. Każdy z nich wykrywa obecność hCG, jak również wyklucza stan ciąży.

Przeczytaj:  Kiedy można poczuć pierwsze ruchy dziecka?

Popularne testy ciążowe to metody:

  • strumieniowe
  • płytkowe
  • paskowe

Czym one się charakteryzują?

Każdy z poszczególnych rodzajów testów wykonywany jest innym sposobem. Pierwszy z nich należy przytrzymać pod strumieniem moczu, zanurzając w nim końcówkę produktu. Na test płytkowy należy nałożyć kropelkę moczu – w wyznaczanym do tego miejscu, za pomocą zamieszczonej w zestawie pipetki. Ostatni z typów testu polega na oddaniu moczu do kubeczka oraz zanurzeniu w nim przygotowanego paska.

Kiedy wykonać test ciążowy – czy złe lub wczesne wykonanie testu może dawać mylny wynik?

Test ciążowy należy wykonać w odpowiednim czasie potencjalnej ciąży. Producenci testów, jak również doświadczeni specjaliści zalecają wykonanie tego rodzaju badania

Nowoczesne urządzenia wykrywające obecność hCG w moczu są w stanie ukazać ciążę nawet po 7 dniach od zapłodnienia. Jednakże, aby test był bardziej wiarygodny powinno się go wykonać w dniu, w którym powinna wystąpić kolejna miesiączka. Przy nieregularnych miesiączkach należy odczekać do dnia z najdłuższego cyklu pomiędzy menstruacją z poprzednich 6 miesięcy.

Test najlepiej wykonać rano, gdy stężenie hCG w moczu jest najwyższe.

Czy test ciążowy może się mylić? – wiarygodność badania

Wynikiem wykonanego badania jest obecność kresek na pasku do odczytu. Pierwsza kreska powstaje po chwili od naniesienia próbki moczu – świadczy ona o sprawnym działaniu produktu. Kolejna powinna pojawić się w ciągu 3-5 minut. Wynik ten świadczy o ciąży. Jednak czy zawsze? Czy test ciążowy może się mylić? Otóż jest to sposób wiarygodny i raczej pewny, jednakże mogą wystąpić pewne wyjątki i odchylenia od normy.

Istnieje kilka sytuacji, w których wynik testu może być zniekształcony. Są nimi przede wszystkim:

– zażywanie przez kobietę rożnych leków, w tym: psychotropowych, przeciwhistaminowych, nasennych czy hormonalnych,

– podczas choroby nerek, jajników lub tarczycy,

Przeczytaj:  Najprzyjemniejszy etap ciąży. Co się dzieje w II trymestrze?

– w chorobach nowotworowych,

– w okresie menopauzalnym,

– podczas źle przeprowadzonego testu,

– zbyt wczesne wykonanie badania.