Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
GotoweNaSlub.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Jak zagospodarować dziecku wolny czas?

Dzieci to istoty, które szczególnie mocno potrzebują opieki i poświęcenia im czasu. Niezależnie czy jest to maluch posyłany do żłobka, czy też dziecko uczęszczające do szkoły podstawowej – każde z nich posiada mnóstwo wolnego czasu, który trzeba w odpowiedni sposób zagospodarować.

Czas po pracy i szkole to czas, który dzieci i rodzice spędzają razem. Poza obowiązkami wynikającymi z codziennego życia istnieje jeszcze czas wolny, który warto wykorzystać na zabawę, ale również na naukę i rozwój. Rewelacyjnym rozwiązaniem są zajęcia, które łączą przyjemne z pożytecznym.

Gry planszowe

Gry planszowe to rozwiązanie dobre dla każdego – zarówno dziecka, jak i dorosłego. Każdy rodzic wie, ile śmiechu i zabawy może przynieść krótka rozgrywka w chińczyka czy bierki. Często najprostsze gry są najlepszym rozwiązaniem – proste zasady powodują, że nie traci się czasu na tłumaczenie sposobu, w jaki należy prowadzić rozgrywkę.

Gry planszowe nie tylko bawią, ale też mogą uczyć wielu przydatnych w życiu codziennym umiejętności – koordynacji ruchowej, spostrzegawczości, logicznego myślenia, ale także pomaga w zdobywaniu wiedzy o świecie. Gry planszowe to wspaniała rozrywka dla całej rodziny, która zacieśni więzi rodzinne i wspomoże rozwój dziecka.

Dodatkowe zajęcia pozalekcyjne

Dla dzieci starszych, które chodzą już do szkoły, a po lekcjach mają mnóstwo wolnego czasu, dobrym pomysłem mogą okazać się dodatkowe zajęcia, które rozwiną pasję i hobby. Zajęcia sportowe z basenu, piłki nożnej, sportów walki czy tańca to świetna okazja do zaszczepienia w swoim potomku iskry zdrowej rywalizacji i sportowego ducha walki.

Dodatkowo zapewnią jakże ważną w odpowiednim rozwoju i zdrowym życiu aktywność fizyczną. Innym rozwiązaniem może być nauka śpiewu, gry na instrumencie, nauka języka obcego, warsztaty krawieckie i plastyczne i wiele innych, które nie tylko wypełnią czas wolny, ale również pomogą dziecku w poznaniu możliwości świata i znalezieniu swojej pasji.

Przeczytaj:  Co zrobić gdy dziecko za dużo czasu spędza ze smartfonem?

Wspólne gotowanie lub seans filmowy

Gdy cała rodzina wraca do domu i wszyscy znajdują się w jednym miejscu, to idealna sytuacja do wspólnego rodzinnego spędzania wolnego czasu. Warto połączyć przyjemne z pożytecznym i zaprosić dzieci do wspólnego przygotowania posiłku.

Wspólne gotowanie to świetna zabawa i okazja do swobodnej rozmowy. Własnoręcznie przygotowane jedzenie to niemalże pewność, że kolacja zostanie zjedzona do końca, nawet przez wyjątkowego niejadka.

Dodatkowo ważnym aspektem jest również fakt, że w ten sposób można przygotować dziecko do przyszłego życia i pomóc w zdobyciu samodzielności. Po kolorowej, smacznej kolacji, można zaprosić dziecko na seans filmowy, na którym warto obejrzeć film familijny lub animowaną bajkę. Śmieszne sceny zachęcają do prowadzenia konwersacji.

Wiele wątków uczy dzieci odróżniania dobra od zła i na podstawie kontrastów pokazują one, co tak naprawdę liczy się w życiu. Dla rodziców jest to świetna okazja do wytłumaczenia dziecku mechanizmów istniejących na świecie i przygotowanie do życia w dorosłości.

Artykuł powstał we współpracy z Kidos.pl