Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
GotoweNaSlub.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Zabawki edukacyjne dla niemowlęcia – jakie wybrać?

Zabawa to jedna z pierwszych, a zarazem najważniejszych aktywności w życiu malca. Dzięki niej dziecko nie tylko miło i radośnie spędza czas, ale rozwija się, uczy i poznaje świat. Według licznych badań specjalistów ta forma nauki przynosi najlepsze rezultaty – poprzez świetną zabawę maluchy lepiej chłoną wiedzę i przyswajają nowe informacje. Jakie zabawki dla niemowlaka wybrać? Dowiedz się z poniższego artykułu.

Zabawki dostosowane do rozwoju niemowlęcia

Pierwszy rok życia malca jest niezwykle ważny dla jego rozwoju. W trakcie pierwszych miesięcy następuje ogromny progres we wszystkich sferach życia niemowlaka. Aby wspomóc rozwój dziecka w tym czasie, warto inwestować w zabawki wspomagające naukę unoszenia głowy podczas leżenia na brzuchu, koordynacji obrotów z brzucha na plecy i odwrotnie, siadania oraz chodzenia.

Grzechotka dla dziecka

Podstawową zabawką dla każdego smyka jest grzechotka. Każde niemowlę powinno mieć przynajmniej jedną lekką, wykonaną z bezpiecznych materiałów grzechotkę. Dzięki niej malec uczy się chwytać przedmioty. Gdy zacznie nią poruszać, odkryje, że zabawka wydaje dźwięki. Ruchy pociechy są jeszcze nieskoordynowane, toteż może się zdarzyć, że dziecko uderzy się zabawką w twarz czy głowę. Dlatego ważne jest, by była ona wykonana z lekkiego tworzywa i rzecz jasna nie miała żadnych ostrych krawędzi.

Dla najmłodszych dzieci polecanym wyborem są grzechotki jednoelementowe, o prostej formie. Na początek sprawdzą się też modele pluszowe, ale tylko do czasu, gdy dziecko nie zacznie ich wkładać do buzi. Później odpowiednie będą bardziej zaawansowane grzechotki, najlepiej typu klucz albo pęk kółek. W miarę wzrostu i rozwoju malca można wybierać modele z większą liczbą elementów, które nie tylko są ładnie wykonane, ale też stymulują słuch, wzrok i dotyk.

Mata edukacyjna dla niemowlaka

Bardzo ważnym akcesorium dla rozwoju dziecka jest mata edukacyjna. Dobrej jakości mata może stać się centrum aktywności malca do czasu, gdy nie zacznie ono raczkować. Mata powinna z każdej strony, a także na górze zaciekawiać dziecko innymi zabawkami i akcesoriami, co da mu motywację do turlania się z pleców na boki i sięgania po interesującą go zabawkę: maskotkę, grzechotkę lub inny gadżet. Dzięki temu dziecko wykonuje ćwiczenia fizyczne, a ponadto buduje w sobie poczucie, że zaplanowane, własne działania pozwalają osiągnąć to, co dziecko sobie zamierzyło.

Zabawki interaktywne dla najmłodszych

Już od pierwszych miesięcy życia dziecka warto zainwestować w edukacyjne zabawki interaktywne. Są one odpowiednie nie tylko dla dzieci, które już siedzą czy raczkują, ale również dla malców leżących. Dzięki nim pociecha może nie tylko dotykać, słuchać i oglądać, ale też naciskać, przekładać, podnosić czy rzucać. Malec odkrywa, że ręce, a w miarę rozwoju i zdobywania kolejnych umiejętności, również i reszta jego ciała słuchają poleceń kierowanych z mózgu.

Korzystne oferty na zabawki dla dzieci znajdziesz na stronie https://edusklep.pl