Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
GotoweNaSlub.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Wyposażenie łóżeczka – co powinno się w nim znaleźć?

Jednym z najważniejszych elementów wyprawki niemowlęcej jest oczywiście zakup łóżeczka. Przyszli rodzice długo namyślają się, jaki model tego mebla kupić, zastanawiają się nad jego kolorem, designem itd. W mniejszym stopniu natomiast zwracają uwagę nad samym wyposażeniem łóżeczka. Co się powinno w nim znaleźć? W co warto zainwestować? O czym pamiętać?

Wyposażenie łóżeczka nie powinno być pod żadnym względem bagatelizowane. Od niego w dużej mierze zależeć będzie bezpieczeństwo maluszka oraz wygoda rodziców podczas przeróżnych czynności pielęgnacyjnych czy opiekuńczych. Sam mebel, bez względu na to, czy decydujemy się na zakup nowego, czy używanego, musi być czysty, stabilny i pozbawiony defektów np. w postaci wystających drzazg. Co dokupić do takiego łóżeczka? Jakie elementy stanowią absolutną podstawę wyprawki?

Materac

Czym byłoby łóżeczko bez materaca? Nikt o zdrowych zmysłach nie pomyślałby przecież o położeniu noworodka czy niemowlaka na gołych deskach mebla. Na rynku znajduje się wiele typów materacyków. Najlepiej sprawdzają się te średnio-twarde, gdyż gwarantują prawidłowe ułożenie ciała malca w trakcie snu. Za miękki materac sprawi, że dziecko będzie leżeć niesymetrycznie, tzn. poszczególne partie ciała nie będą znajdować się w tej samej płaszczyźnie, a to może w skrajnych przypadkach doprowadzić do wad postawy. Miękkie materacy „rozleniwiają” również niemowlaka, tzn. nie zachęcają go do żadnej aktywności, np. przewracania się na brzuszek, dźwigania się itd. Sam materiał materaca powinien być przewiewny. Dziecko poci się w nocy, więc dobrze byłoby, gdyby wierzch produktu wykonano z przepuszczalnych materiałów. Unikać należy materaców obitych sztucznymi tkaninami, na dodatek oklejonych syntetycznymi spoiwami.

Pościel i prześcieradło

Materacyki, nawet te najlepszej jakości, szybko mogą się pobrudzić. Często zdarza się bowiem, że pieluszka założona dziecku przepuszcza swoją zawartość. Aby więc uchronić materac od plam, warto nałożyć na niego specjalny podkład, a następnie prześcieradełko. Najlepiej sprawdzają się modele naciągane na gumkę, gdyż nie zsuwają się one w nocy. Skóra maluszka jest delikatna, więc zaleca się wybierać prześcieradełka wykonane z naturalnych tkanin, np. bawełny czy lnu.

A co z prześcieradłem? Tak naprawdę najmniejsze dzieci nie śpią pod tradycyjną kołdrą. Nie potrzebują też poduszki. Na start nie trzeba więc inwestować w takie produkty. Przydadzą się one, gdy latorośl będzie już nieco większa (np. po pierwszym roku życia).

Ochraniacze do łóżeczka

Maluch szybko zaczyna się przemieszczać po łóżeczku. To sprawia, że jest narażony na z pozoru niegroźne uderzenia głową w szczebelki. W teorii, takie zdarzenie nie zagraża zdrowiu dziecka, jednak po co narażać je na stres. Dobrym pomysłem będzie zakup specjalnych ochraniaczy w formie poduszek. Najlepiej wybrać takie w mało jaskrawych kolorach, które nie będą pobudzać dodatkowo naszej pociechy. Podobnie jak prześcieradła, najlepiej sprawdzą się modele wykonane z naturalnych tkanin.

Baldachim

To produkt, który szczególnie warto polecić osobom oczekującym narodzin dziecka wiosną i latem. W tym czasie w powietrzu królują owady i różnego rodzaju insekty. Nie są one raczej pożądanym gościem w łóżeczku malucha. Nie tylko mogą ukąsić, ale po prostu będą przeszkadzać niemowlakowi w wypoczynku. Baldachimy dla dzieci rozwiązują ten problem. Skutecznie chronią malca przed tego rodzaju intruzami, a jednocześnie nie tworzą bariery, która utrudniała by przepływ powietrza czy swobodne oddychanie.

Przybornik

Ekwipunek młodego rodzica to zbiór przeróżnych gadżetów. Można je wymieniać w nieskończoność, jednak gdzie je przechowywać, by nie robić zbędnego bałaganu i by każdy przedmiot mieć w zasięgu ręki? Tu przydać się może specjalny przybornik zapinany np. na rzepy do łóżeczka. Posiada on wiele przegródek, w których umieszcza się konkretne rzeczy. Wygodne i tanie rozwiązanie.

Przewijak

Jeśli nie posiada się przewijaka w postaci osobnego mebla, a na dodatek wymiary mieszkania nie pozwalają na umiejscowienie takiego gadżetu, warto zainwestować w zdejmowany przewijak, który po prostu kładzie się na wierzch łóżeczka. Dzięki niemu o wiele łatwiej będzie zmienić malcowi pieluszkę. W razie potrzeby gadżet po prostu zdejmuje się z mebelka.

Karuzela

Dzieci lubią, gdy nad ich głowami wirują delikatnie różne ozdoby. W ten sposób poznają kształty i kolory. Warto więc zamontować karuzelę nad łóżeczkiem, przy czym unikajmy głośnych i bardzo absorbujących zabawek. Lepiej sprawdzą się te bardziej tradycyjne – drewniane o zachowawczych kolorach.