Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
GotoweNaSlub.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Jaką suszarkę do włosów wybrać?

Jednym z ważnych produktów do pielęgnacji włosów jest suszarka do włosów. Służy do układania włosów, stylizacji włosów i oczywiście – suszenia włosów. By jednak samo suszenie włosów nie wpływało negatywnie na strukturę włosa, należy wybierać najlepsze suszarki. Czym cechuje się dobra suszarka? Czy jedynie profesjonalna suszarka fryzjerska nie niszczy włosów, nie puszy włosów i zapewnia nam lśniące włosy? Na co zwracać uwagę przy wyborze suszarki? Z pewnością pomoże nam w tym suszarka do włosów ranking 2023.

Używanie suszarki determinuje jej rodzaj? O rodzajach i funkcjach

Suszenie włosów suszarką z cała pewnością wpływa na kondycję włosów. Zniszczone włosy to obawa wielu kobiet, dlatego zadajemy sobie pytanie, czy dobierać suszarkę do rodzaju włosów? Czy ma znaczenie, czy mamy kręcone włosy, długie włosy a może loki? Oczywiście, że tak. Najlepsza suszarka, zwłaszcza ta, przeznaczona do delikatnych włosów powinna posiadać odpowiednią moc, o czym wspomnimy nieco później.

Standardowe suszarki dzielimy na te, do użytku domowego oraz profesjonalne suszarki fryzjerskie. Przed wyborem, warto zatem zastanowić się nad swoimi potrzebami.

Suszarka domowa sprawdzi się, jeśli korzystasz z niej sama lub kilka osób w domu. Suszarki fryzjerskie mają mocniejsze silniki, przeznaczone do bardzo intensywnych prac. Jednakże, jeśli masz ochotę, możesz do domu kupić też suszarkę fryzjerską. Musisz jednak pamiętać, że jest tona wytrzymalsza, daje lepsze efekty (możliwe jest nią np. lepsze modelowanie włosów czy falowanie włosów), ale są to propozycje droższe.

Czy przy wyborze suszarki ma znaczenie czas suszenia włosów, a może sama szybkość suszenia? Czy znaczenie ma prędkość nadmuchu?

Niby wiemy, jak działa suszarka do włosów, jednak warto pamiętać o kilku podstawowych funkcjach, jakie spełniają te nowoczesne.

Pierwsza sprawa to funkcja jonizacji. Dzięki niej można ograniczyć elektryzowanie się włosów, a także sprawić, że będą on bardziej lśniące i gładsze. Dzięki tej funkcji, łatwiej układać włosy.

Druga sprawa to dyfuzor, czyli nakładka na wylocie suszarki, dzięki której możesz nadać włosom objętości (długie wypustki) lub ułożyć je w fale (krótsze wypustki).

Kolejne elementy to regulacja nawiewu oraz regulacja temperatury. Nawiew przydaje się przy modelowaniu i nie zawsze wskazany jest ten najmocniejszy. Zwróć zatem uwagę, czy suszarka ma delikatny strumień powietrza lub zimny nawiew. Z kolei, dzięki regulowanej temperaturze dostosujesz tryb suszenia do tego, w jakiej kondycji są twoje włosy.

Przydatną funkcją jest też czujnik nawilżenia, dzięki któremu możesz suszyć włosy bezpiecznie i szybko, chroniąc je przed nadmiernym przesuszeniem.

Jak widzisz – konkretne funkcje w suszarkach wpływają na wystylizowanie włosów oraz ich ochronę przed zniszczeniem.

Mocna suszarka a może cicha suszarka? Na co zwracać uwagę?

Jaka suszarka będzie najlepsza? Na co trzeba zwracać uwagę przy zakupie? Z całą pewnością, jednym z ważniejszych elementów jest moc suszarki.

Na rynku znajdziesz produkty o mocy między 1000 a 2300W i warto tu dopasować tę wartość do gęstości i długości swoich włosów. Np. dla włosów długich zaleca się 2000W, dla krótkich 1000-1400W. Jeśli twoje włosy są nie tylko długie, ale także gęste i grube, wybierz minimalną moc na 1600W. Pamiętaj, aby nie przesadzać z wyborem mocy. Zarówno za mocny, jak i za gorący strumień, może zniszczyć włosy.

Kolejny parametr to rodzaj silnika, od którego zależy skuteczność i trwałość suszarki. Na rynku są silniki AC z prądem zmiennym oraz silniki bezszczotkowe, które są wydajniejsze i bardziej żywotne.

Jeśli suszarka, ma służyć nie tylko do suszenia, ale również pielęgnacji, warto zdecydować się na model z powłoką pielęgnacyjną na otworze wylotowym. Tu masz opcję wyboru powłok ceramicznych (temperatura rozkładana jest równomiernie), turmalinowych (wpływają na mniejsze elektryzowanie włosów), keratynowych (wzmacnia i wygładza włosy).

Ponadto, oprócz parametrów technicznych, suszarki mają dodatkowe elementy wyposażenia tj. filtry do suszarki, koncentrator powietrza, nakładkę prostującą lub końcówkę spin curl.

Wytrzymała suszarka czy wydajna suszarka – co wpływa na komfort użytkowania? Skorzystaj z rankingu suszarek

Dobra suszarka to nie tylko taka, która szybko suszy włosy, ale także taka, którą prócz funkcjonalności, cechuje komfort użytkowania. Co na nią wpływa?

Z całą pewnością będą to takie elementy jak ergonomiczna konstrukcja, składany uchwyt suszarki lub antypoślizgowy uchwyt, długość kabla czy obrotowy kabel.

A czy lepsza będzie mała suszarka, jaką zmieścisz do walizki, a może tania suszarka? Co wybrać konkretnie? Tu może ci pomóc ranking suszarek.

Przeglądając suszarka do włosów ranking 2023 będziesz mogła wybrać konkretny model, dopasowany do twoich potrzeb.