Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
GotoweNaSlub.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Poznaj najczęściej polecane zabawki do podróży z dzieckiem

Zawsze zabierasz swoje dziecko na podróż samochodem lub samolotem? Masz częste problemy z tym, aby maluch był spokojny przez całą podróż? Wystarczy, że zainwestujesz w polecane zabawki na podróż z dzieckiem, a wspólne wakacje będą przyjemne i komfortowe dla wszystkich członków rodziny.

Poznaj najczęściej polecane zabawki do podróży z dzieckiem

Nie da się jednoznacznie określić tego, jakie zabawki do podróży należy zabrać, aby zająć czymś znudzone dziecko. Wiele zależy od preferencji malucha – co ciekawe, nawet kilkumiesięczne dziecko może wykazywać zainteresowanie poszczególnymi kolorami lub strukturami. Wakacje z dzieckiem często są dość problematyczne, głównie z tego powodu, że maluch szybko nudzi się, przebywając w jednej pozycji w samochodzie lub nawet w samolocie.

Chcesz uniknąć płaczu dziecka, które nie potrafi jeszcze mówić? A może masz starszego potomka, który ciągle dopytuje: „Kiedy dojedziemy na miejsce?”? Poniżej przedstawiamy kilka polecanych zabawek do podróży z dzieckiem w różnym wieku. Opisane tu inspiracje są dostępne w sklepie https://raczkujemy.pl.

  1. Niewielka tablica do rysowania – to ciekawy gadżet, który zawsze warto schować w torbie podróżnej. Kiedy kilkuletnie dziecko wykazuje objawy znudzenia w samochodzie i zaczyna marudzić, możesz wyciągnąć tablicę i zainteresować je nawet na kilka godzin zabawy.
  2. Nawlekanki z koralikami – takie zabawki są polecane dla nieco starszych dzieci, które mają już dobrze rozwinięte umiejętności motoryki małej. Jeśli nie wiesz, czym zająć dziecko w trakcie podróży, koniecznie zabierz ze sobą taką zabawkę, a zainteresujesz malucha nawet na długie godziny zabawy, co pozwoli Ci na komfortowy dojazd na miejsce.
  3. Kostki manipulacyjne i pluszowe gadżety – takie zabawki do podróży sprawdzą się w przypadku dziecka do 1 roku życia. Zabawa takimi akcesoriami nie tylko sprawi maluchowi ogromną radość, ale i umożliwi rozwój umiejętności motorycznych oraz dalsze poznawanie świata – kostki są najczęściej wykonane z miękkiego materiału i tworzyw o różnych strukturach, co często jest interesujące dla tak małego dziecka.
  4. Kolorowanki – dla nieco starszych dzieci możesz zainwestować w podkładkę do rysowania oraz zeszyt czy nawet malowanki magnetyczne. Być może takie zabawki do podróży z dzieckiem pozwolą Wam dojechać na miejsce bez zbędnego stresu i znużenia malucha.

Lot samolotem z kilkuletnim dzieckiem – jak uniknąć stresu i problemów?

Zabierając swoje dziecko na lot samolotem, warto zaopatrzyć się w kilka niezbędnych zabawek i akcesoriów, które zainteresują znudzonego malucha lub pomogą Ci go uspokoić. Dotyczy to zarówno noworodków, dzieci do 3 lat, jak i starszych pociech, które mają problem z tym, aby spokojnie wytrzymać kilkugodzinną podróż. Dla rocznego dziecka warto zabrać do samolotu, chociażby pluszowe zabawki, smoczek czy nawet interaktywne zabawki z cichą melodyjką. W przypadku starszych dzieci lepiej sprawdzą się nieco inne zabawki na podróż z dzieckiem, takie, jak: gry karciane, tablice do rysowania, układanki.

Pamiętaj, że wcale nie musisz oddawać swojemu już kilkuletniemu dziecku smartfona z grami i filmami, aby podróż minęła mu szybko i przyjemnie. Zabawki na podróż z dzieckiem mogą okazać się nie tylko dobrym sposobem na uspokojenie dziecka, ale także szansą na poprawę relacji rodzicielskich.

Czym zając dziecko w trakcie podróży? Podsumowanie

Niestety, ale nie każde dziecko lubi podróżowanie samochodem lub samolotem, szczególnie jeśli trasa trwa wiele godzin. W takich sytuacjach doskonale sprawdzają się zabawki na podróż z dzieckiem, takie, jak: zabawki sensoryczne, książeczki kontrastowe, ciche zabawki interaktywne, a nawet lalki i pacynki marionetkowe.

Musisz wiedzieć, że zabawki do podróży powinny być dostosowane do potrzeb oraz wieku dziecka. W przeciwnym razie prawdopodobnie nawet polecana zabawka nie spełni swojej funkcji, a maluch w czasie podróży wciąż będzie znudzony i marudny. Kiedy kupisz zabawki do podróży z dzieckiem dopasowane do jego potrzeb, maluch prawdopodobnie po jakimś czasie zmęczy się zabawą i ułoży się do snu, a Ty odbędziesz dalszą podróż w spokoju i bez zbędnego stresu.