Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
GotoweNaSlub.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Zabawki edukacyjne – nauka i rozrywka w jednym!

Czy edukacja przez zabawę jest możliwa? Jak najbardziej! Zwłaszcza w przypadku starszych dzieci nauka może być nieco utrudniona, bo te są nastawione głównie na zabawę i nie w głowie im przykre obowiązki. Na szczęście dla rodziców powstały zabawki, które łączą w sobie przyjemne z pożytecznym i odtąd poprzez zabawę można uczyć się przydatnych, nowych umiejętności. W poniższym artykule pochylamy się głębiej nad tym tematem i dokładnie omawiamy zabawki dla najmłodszych dzieci, jak i tych nieco starszych! Zapraszamy do fascynującej podróży po świecie mądrej rozrywki!

  1. Zabawki do nauki i zabawy dla młodszych i starszych dzieci – czym są?
  2. Zabawki interaktywne i nie tylko, czyli rodzaje zabawek edukacyjnych

Zabawki do nauki i zabawy dla młodszych i starszych dzieci – czym są?

Dzieci najchętniej uczą się poprzez zabawę. Ich mózg jest wtedy niezwykle chłonny, a swobodna atmosfera sprzyja przyswajaniu nowych umiejętności. Edukacyjne zabawki to przedmioty lub narzędzia, które zostały zaprojektowane w taki sposób, aby równocześnie dostarczać rozrywki i wspierać rozwój intelektualny, społeczny, emocjonalny lub fizyczny dzieci. Ich główną zaletą jest połączenie nauki z zabawą, co pomaga naszym pociechom zdobywać nową wiedzę w przyjemny i interaktywny sposób. Operowanie zabawką sprzyja rozwijaniu wyobraźni przestrzennej, zdolności manualnych, zdolności komunikacyjnych itp. wśród dzieci. Zabawki są nieodłącznym elementem każdego dzieciństwa, dlatego warto kupować te, które oprócz rozrywki, dostarczają także innych, cennych wartości.

Zabawki interaktywne i nie tylko, czyli rodzaje zabawek edukacyjnych

Zabawki, które uczą mogą przybierać różną formę, a poniżej przedstawiamy te najbardziej popularne.

  • Zabawki sensoryczne – są niezwykle ważne, aby pomóc poznawać maluchowi świat poprzez słuch, dotyk i węch i rozwijać w nim te zdolności.
  • Gry planszowe – rozwijają umiejętności matematyczne, społeczne oraz logiczne myślenie wśród najmłodszych.
  • Zabawki drewniane – takie ekologiczne zabawki są nie tylko ponadczasowe, bezpieczne i trwałe, ale dzięki prostej konstrukcji wspierają kreatywność dziecka.
  • Klocki konstrukcyjne np. klocki Lego – układanie różnych budowli i konstrukcji klocków jest niezbędne, aby rozwijać motorykę małą. Całe serie zabawek mogą wpływać na odkrycie pasji dziecka i rozbudzanie jego ciekawości świata.
  • Zabawki interaktywne – mają one pozytywny wpływ na rozwój komunikacji, umiejętności społecznych i rozpoznawania emocji poprzez interakcję z zabawką. Dużą popularnością wśród nieco starszych dzieci cieszą się np. Pokemony zabawki.

Edukacyjne zabawki będą świetnym pomysłem np. na świąteczne upominki. Ważne jest, aby dopasować kategorię produktu do wieku dziecka oraz jego możliwości poznawczych.